Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Очільник МЗС розкритикував розмір зарплат міністрів, назвавши їх "неповагою до держави"

На його думку, дискусія про розмір зарплат міністрів є необхідною.

Зарплата українських чиновників, зокрема міністрів, у розмірі 16 тисяч гривень є "неповагою до держави", тому ця тема потребує обговорення. А проблему дисбалансу в зарплатах неодмінно доведеться вирішувати.

Таку думку 17 січня висловив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко під час засідання Ради, передає УНІАН.

На переконання міністра, рано чи пізно все ж доведеться вирішувати зарплатний дисбаланс, який нині спостерігається в суспільстві. Разом з тим, говорячи про оплату праці міністрів, Пристайко навів приклад суддів, які, за його словами, заробляють сотні тисяч гривень.

"Зарплати міністрів в 16 тисяч гривень – це неповага до нашої держави, і це шлях до того, щоб ці шалені відсотки премій і ще щось вирішувалося... Треба подивитися, скільки коштує оплата праці кожного з нас, коли ми говоримо, що деякі судді або хтось ще отримує в сотнях тисяч гривень, а ви все ще розраховуєте, що міністри можуть працювати за 16 тисяч гривень. Це означає, що ми самі себе обманюємо, і ці питання треба розв'язати якомога швидше", - сказав голова МЗС.

Крім того, він вважає дискусію стосовно розміру зарплат міністрів необхідною. Це, як сказав Пристайко, "є той шлях, який ми маємо пройти для того, щоб оцінити всередині себе, яким чином ми з вами готові як держава оплачувати послуги, зокрема урядовців, і всього іншого".

Нагадаємо, кілька останніх днів в Україні активно обговорюють та критикують високі зарплати міністрів та їхніх заступників. За грудень вони отримали по 90-200 тис. грн. Це в 10-20 разів більше, ніж було раніше. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук пояснив, що, мовляв, таким чином борються із корупцією – отримуючи високі зарплати, чиновники не будуть красти.

Після цього, 15 січня, Кабінет міністрів України встановив новий мінімальний розмір окладу у розмірі два прожиткових мінімуми і сітку зарплат для топ-чиновників.

Відео Економіст Михайло Кухар - про зарплати високопосадовців

Сотні тисяч гривень – заступникам міністра культури в грудні; майже два мільйони гривень – голові "Нафтогазу" та "Укрпошти" на місяць. Вже кілька днів точаться дискусії з приводу зарплат та премій українських міністрів та голів держпідприємств. Скільки ж треба платити високопосадовцям, розберемося з нашим гостем Михайлом Кухарем – економістом, видавцем та викладачем макроекономіки в бізнес-школі.   

Економіст Михайло Кухар - про зарплати високопосадовців

Залиште свій коментар

Вибір редакції