Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Очільник САП спрогнозував, коли запрацює Антикорупційний суд

Холодницький дорікнув парламентарям у повільному розгляді законопроекту про створення суду.

Антикорупційний суд України не зможе розпочати роботу 2018 року через повільний розгляд нардепами законопроекту про його створення та тривалі процедури набору суддів.

Про це заявив очільник Антикорупційної прокуратури Назар Холодницький на спільній прес-конференції з директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником.  

"Бачачи темпи обговорення закону і знаючи українські реалії, я боюсь, що Антикорупційний суд не зможе запрацювати у 2018 році", – сказав він.

За словами Холодницького, навіть якщо відповідний закон буде ухвалено, обрання суддів до Антикорупційний суду забере чимало часу.

"Конкурси до Антикорупційного суду, напевно, будуть складніші за конкурси до Антикорупційної прокуратури, де за наслідками третього етапу конкурсу з 300 осіб обрали лише 4-х. Уявіть, яка ситуація буде з обранням суддів. Це все час – час, якого в нас немає. Цей суд потрібен. Він потрібен не сьогодні, а вчора", – сказав керівник САП, закликавши Раду якнайшвидше ухвалити закон про Антикорупційний суд.

Окрім цього, Холодницький закликав народних депутатів підтримати законопроект №7271, який уже розглянув профільний комітет, "щоб уникнути загрози скорочень, яка нависла минулого року над нами, щоб завершити комплектування штату Антикорупційної прокуратури".

Нагадаємо, 22 грудня 2017 року президент Петро Порошенко вніс до парламенту проект закону про Вищий антикорупційний судУ МВФ заявили, що пункти цього документа суперечать зобов'язанням, які Україна взяла на себе перед міжнародними партнерами. У відповідь на що Порошенко зазначив, що проект закону про Вищий антикорупційний суд розроблено відповідно до Конституції України та згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії. Також у Світовому банку важають, що ухвалення закону про Антикорупційний суд у редакції, запропонованій Порошенком, є неприпустимим

Залиште свій коментар

Вибір редакції