Один із членів європейської делегації в Криму виявився сином екс-фігуранта Гаазького трибуналу

Воїслава Шешеля звинувачували у військових злочинах під час війни в Хорватії та Боснії.

Один з членів сербської делегації, яка приїхала в окупований Росією Крим, Александр Шешель є сином колишнього фігуранта Гаазького трибуналу Воїслава Шешеля.

На це звернули увагу волонтери проекту "Миротворець".

Шешель-молодший – секретар президії Сербської радикальної партії, його батько – лідер цієї партії.

У 2003 році Воїслав Шешель був звинувачений Міжнародним кримінальним трибуналом з колишньої Югославії в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, підбурюванні до геноциду, скоєнні вбивств, тортур, переслідувань та жорстокому поводженні з несербами під час війни в Хорватії та Боснії в 1991-1993 роках. Прокурори вимагали для нього 28 років в'язниці. Сам Шешель все заперечував.

У 2014 році Воїслава Шешеля звільнили за станом здоров'я, сербські лікарі казали, що у нього рак товстої кишки, який поширюється на печінку. Перед поверненням в Сербію Шешель казав, що їде на батьківщину не для лікування, а помсти.

Рік тому, в березні 2016-го року Міжнародний кримінальний трибунал з колишньої Югославії виправдав Воїслава Шешеля за всіма статтями.

Нагадаємо, російські і кримські ЗМІ повідомили, що в окупований Крим прибула делегація політиків з Європи і України з триденним візитом. До складу делегації увійдуть депутати Європарламенту та національних парламентів країн Прибалтики, Німеччини та Великобританії, а також політики з Бразилії, Киргизії та України. Прізвища українських політиків не називаються.

Делегація перебуватиме на анексованому півострові з 19 по 21 березня.

Гаазький трибунал повністю виправдав Воїслава Шешеля

Лідера Сербської радикальної партії звинувачували в злочинах проти хорватів та мусульман під час війни на Балканах з дев'яносто першого по дев'яносто третій роки. Серед іншого в убивствах, тортурах та грабунках. Сам він усі закиди відкидав. Обвинувачення вимагало для Шешеля двадцяти восьми років за ґратами, проте суд вирішив звільнити політика. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: