Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Один із найпопулярніших політиків світу приїздом до Києва здійснив свою мрію

Прем'єр Канади давно хотів побувати в Україні.

Улюбленець жінок, денді, красунчик і водночас прем'єр країни з потужною економікою, військом та один із надійних партнерів України. Джастін Трюдо, глава уряду Канади, вперше в Україні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

44-річний політик користується величезною популярністю не тільки у своїй країні, але й далеко за її межами. Лідер ліберальної партії у прекрасній фізичній формі – він займається йогою, боксує, має тату, дружину-модель і трьох дітей, носить кольорові шкарпетки під класичний костюм. А на день вишиванки вдягає українську сорочку. Танець у його виконанні під час засідання індійсько-канадійської асоціації підкорив YouTube.

Відео Як минає офіційний візит канадського прем'єра Джастіна Трюдо в Україну

Приїхати в Україну, зізнається Трюдо, він мріяв, відколи став прем'єр-міністром. Із собою взяв старшого сина Ксавьєра-Джеймса. Але час йому зміг приділити лише до офіційних переговорів. У делегації канадійського уряду – Христя Фрілянд, канадійка українського походження, письменниця, а нині міністр зовнішньої торгівлі Канади. В уряді Трюдо дві українки. Саме Фрілянд в українському намисті разом із першим віце-прем'єром Степаном Кубівим підписує епохальну угоду – про створення зони вільної торгівлі між Канадою та Україною. Упродовж семи наступних років її імплементують, після чого митні бар'єри у двосторонній торгівлі зникнуть. "Я вірю в те, що ми будемо успішні з такими друзями і партнерами, як Канада", - натхнений подією український прем'єр Володимир Гройсман.

Канада – давній партнер України. Вона допомагає грошима, військовим устаткуванням, у навчанні національної поліції. І політично. "Україна зробила дуже важливі і складні кроки у парламенті, інших інституціях, щоб виконувати взяті на себе у Мінську зобов'язання. І також очевидно, що з безпекового погляду Росія не стала надійним партенром – я маю на увазі припинення вогню, роботу міжнародних спостерігачів. І ми дуже сподіваємося, що міжнародна єдність сприятиме виконанню Мінських угод і тиснутиме на Росію, щоби безпекова ситуація змінилася на краще", - заявив Трюдо.

Фотогалерея У Порошенка підготували незвичайний подарунок для Трюдо в стилі українського авангарду (2 фото)

Він, як лідер двомовної країни – у Канаді державні французька та англійська – говорить спочатку однією, потім іншою мовами. І дає приклад Порошенку. Той раптом теж змінює одну мову на іншу. "Мені дуже подобається двомовність канадійського уряду. І я також хочу додати: велике спасибі прем'єр-міністру Канади, українській громаді за всю допомогу українській незалежності", - сказав Порошенко французькою. "О, наступного разу ви зможете відповідати на запитання, що звучатимуть французькою", - зрадів Трюдо.

Канада завжди підтримуватиме Україну, пообіцяв він. У Києві гість поклав квіти до монументів жертвам Голодомоу та Героям Небесної Сотні. У вівторок канадійська делегація рушить на захід, на Львівщину, де на Яворовському полігоні проходять вишкіл військові двох країн.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Вибір редакції