Одним із доказів у справі вбивства Бузини слугує жуйка, яку виплюнула мати підозрюваного

Одним із доказів у справі вбивства Бузини слугує жуйка, яку виплюнула мати підозрюваного

Олеся Бузину вбили два місяці тому

Затримані Денис Поліщук та Андрій Медведько заперечують свою причетність до вбивства.

Справа Бузини: чи можна вірити Авакову

Справа Бузини: чи можна вірити Авакову
Через два місяці після вбивства Олеся Бузини головний міліціонер України Арсен Аваков оголосив, хто, на думку міліції, застрелив проросійського публіциста і письменника. Убивцями ще до суду міністр назвав двох київських активістів, у яких за плечима – служба в АТО. Докази, твердять у МВС, – незаперечні. Але з'ясовуються в біографії хлопців факти, які змушують журналістів подивитися на всю цю історію із сумнівом.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Олеся Бузину застрелили якраз під час щорічного спілкування президента Росії Путіна з народом. Реакція була миттєвою – як порівняння з убивством російського опозиціонера Нємцова. Усі заговорили про російський слід у цій темній справі.

Але в четвер, 18 червня, раптово затримують нібито вбивць. Денис Поліщук, він же "Аллах", – київський активіст, відомий за боротьбою з незаконними забудовами. Був в АТО керівником взводу 54-го розвідбатальйону. Андрій Медведько на прізвисько "Менсон" – майданівець, також служив в АТО в складі міліційного батальйону "Київ-2".

"(Андрій Медведько) разом із нами був у зонах відряджень, в АТО, як співробітник – позитивно можу охарактеризувати, ніяких претензій ні по службі, ні так до нього не було", – говорить заступник командира батальйону "Київ-2" Денис Зубков.

Справа Бузини: чи можна вірити Авакову

Справа Бузини: чи можна вірити Авакову

Того самого дня обидва хлопці потрапили на лаву підсудних. За кілька годин до того з обвинуваченнями виступає міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Не дочекавшись рішень суду, він упевнено називає двох хлопців убивцями.

"Ми встановили прямі докази і докази щодо того, що злочин скоювали ці люди. Безпосередньо на цьому автомобілі вбивці покидали місце злочину. І безпосередньо в цьому авто ми виявили деякі сліди від цього злочину, в тому числі частину екіпіровки, одягу. Проведено експертизи, в тому числі і експертизи ДНК, – на руках у нас прямі докази", – запевнив Аваков.

Про які саме незаперечні докази мовиться, не дуже зрозуміло. Ніхто зі свідків, які були на суді, не бачив ні облич убивць, ані номерів авто, не можуть згадати зброю. Чи не єдиний – експертизу ДНК – та й ту взяли не в підозрюваного Медведька, а в мами, яка нібито колись виплюнула жуйку. І за якою, виходить, що велося негласне стеження. До того ж, слідчий та прокурор наполягають: вони не знали фактичного місцеперебування Медведька, приносили йому кілька разів повістки на місце реєстрації, але по затриманні обшукали саме фактичне місце проживання, перевернувши все догори дриґом.

"Досудове слідство починає з неправди. За ним дійсно стежили, цьому є докази, докази беззаперечні – ми їх ще відпрацюємо з технічної сторони, тому що це пов'язано з технічними засобами", – говорить адвокат Ростислав Голосій.

Саме з цим пов'язана і заява нардепа Ігоря Луценка, якому Медведько віз саме ці засоби стеження в день затримання. Окрім того, впадає в очі й той факт, що суддя Хардіна взагалі на мала права розглядати дозвіл на затримання Медведька, адже саме вона була в цій справі слідчим суддею. Не бездоганна репутація й іншого служителя Феміди у справі Поліщука – Володимира Бугіля. Під час Революції гідності він без вагомих причин "садив" активістів Євромайдану, зокрема, Андрія Дзиндзю та його адвоката Віктора Смалія.

Щоби зрозуміти мотиви та нюанси справи, намагаємося заглибитися в біографію підозрюваних. Наприклад, Медведько активно брав участь у кампанії з відставки заступника міністра внутрішніх справ Василя Паскала, бо ж саме він під час Євромайдану відслідковував активістів та фабрикував проти них справи. Наказ від 12 грудня 2013 року доводить його причетність. За чутками, сам Паскал негласно вів справу Бузини.

І "Менсону", і "Аллаху" оголосили вирок тієї самої ночі – по два місяці тримання під вартою. Поліщук може вийти під заставу в 5 млн грн. Обидва свою вину заперечують – кажуть, були не в столиці.

За даними слідства, свідків розстрілу було щонайменше п'ятеро. У дворі будинку, де жив Бузина, спілкуємося з його сусідами. Натрапляємо на кількох жіночок. За їхніми словами, у день убивства злочинці справді були в масках. Утім, підозрілих чужих тут пригадують напередодні вбивства. Так само, як і авто. Розповідають, що чужий автомобіль у дворі тижнів два стояв – напевно, слідкували за Бузиною. Одна з сусідок говорить, що затримані за вбивство хлопці не схожі з тими, що "чергували" в дворі.

Наступного тижня адвокати подаватимуть апеляцію по обох справах. Та силовики свої докази вважають незаперечними і до виклику готові.

"Можливо, буде хвиля відповідна, що патріоти, хороші хлопці, самі вершать правосуддя. Ті з вас, хто хоче жити в країні, де хлопці заради забави хочуть вершити правосуддя і вбивають людей, – такі ж злочинці й так само покривають цей злочин", – заявив Аваков.

Кореспондент ТСН Руслан Харченко

Повʼязані теми:

Наступна публікація