Офіційній коаліції не вистачило голосів за призначення Луценка генпрокурором

Без підтримки депутатів з-поза парламентської більшості керівник БПП не перейшов би на роботу до ГПУ.

З кожним новим призначенням керівника ГПУ довіри до президентських висуванців у парламенті стає все менше. Це стосується і кількості голосів за, і атмосфери, в якій відбувається голосування, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Цього разу появу глави держави Петра Порошенка супроводжували вигуки "Ганьба!" від депутатів Радикальної партії. Члени фракції БПП оточили трибуну, аби її не заблокували соратники Олега Ляшка.

Нардепи від "Самопомочі" тримали плакати з нагадуваннями про недовиконані обіцянки минулих генпрокурорів, яких висував глава держави. А "Батьківщина" акцентувала на тому, що висуванець без профільної освіти не може бути фахівцем на такій посаді.

Головний аргумент проти призначення Юрія Луценка полягав у тому, що керівник фракції БПП був надто близький до Порошенка. А отже, надто зручною та контрольованою президентом фігурою. Мовляв, це унеможливлює процеси проти високопосадовців-корупціонерів, а також наближених до Банкової олігархів.

Журналісти вже підрахували, що попри впевнену цифру 264 голосів за Луценка, коаліція насправді забезпечити цього призначення не змогла. Без участі представників груп "Відродження", "Воля народу" та кількох учасників "Опозиційного блоку" номінальна більшість дала тільки 221 голос із мінімально необхідних 226.

Разом із тим Порошенко заявив, що в ГПУ потрібен політичний важковаговик"Зараз нам в ГПУ потрібен важковаговик, який поверне справедливість українському народу. Адже він за переконання пішов на ешафот, не зрадив своїм переконанням у в'язниці, а потім з нами пліч-о-пліч був на Майдані", - зауважив президент.

А сам Луценко заявив, що не має зобов'язань перед жодною політсилою чи особою"Я одразу сказав, що я розглядаю це, як термін півтора року. Я ні в душі, ні по життю не прокурор. Я звичайно розумію, що там треба зробити, але не хотів би затримуватися", - сказав він. 

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

ВідеоЮрія Луценка сьогодні обрали новим генеральним прокурором

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: