Офіційно: Система е-декларування запрацює попри відсутність атестата захисту інформації

Відповідальність за проблеми, які виникли у процесі атестації, покладено на розробника системи.

Національна агенція з питань запобігання корупції НАЗК залишило в силі своє рішення про запуск системи електронного декларування 15 серпня. Таким чином система запрацює попри відсутність атестату захисту інформації, який необхідний відповідно до законодавства.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Голова агенції Наталія Корчак без голосування заявила про категоричну відмову перегляду свого рішення про запуск системи в 0:00 15 серпня.

Також НАЗК ухвалила заяву, якою поклала всію відповідальність за проблеми, які виникли у процесі атестації, на розробника ТОВ "Міранда"

Своєю чергою, заступник голови агенції Руслан Рябошапка заявив про свідоме порушення законодавства з питання захисту даних з боку НАЗК та про відмежування від цієї заяви.

Окрім того, НАЗК одноголосно схвалила рішення про готовність до початку своєї повноцінної діяльності. Досі агенція функціонувала у підготовчому режимі.

Перед ухваленням цього рішення Корчак прозвітувала про достатню укомплектованість штатом та готовність виконувати свої функції, зокрема, розпочати фінансування політичних партій за рахунок бюджету.

Нагадаємо, що раніше Корчак запевнила, що система е-декларування запрацює за планом, з 15 серпня. Однак наразі невідомо, чи система працюватиме наповну, чи тільки в тестовому режимі. За таких умов декларації не прийматимуться як належний доказ в суді і, отже, чиновники не нестимуть кримінальну відповідальність за надання неправдивої інформації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: