Політсили готові підтримати відповідний закон.
Керівники парламентських фракцій заявляють, що їхні політсили готові голосувати за закон про спеціальні слідчі комісії і за створення такої комісії для розслідування фінансових операцій президента Петра Порошенка і його компаній з офшорами.
Як пише ZN.UA, так, за словами голови фракції "Народний фронт" Максима Бурбака, НФ буде голосувати за створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК).
Водночас лідер фракції "Радикальної партії" Олег Ляшко заявив, що підстави до старту процедури імпічменту президента України може дати тільки Спеціальна тимчасова слідча комісія Верховної Ради.
"За місяць можна буде визначити ступінь вини президента. Якщо комісія підтвердить факти, викладені в оприлюднених матеріалах, можна буде розпочати процедуру імпічменту", - заявив Ляшко.
Крім того, як зазначив у свою чергу заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв, висновки з приводу історії з офшорами повинна зробити Спеціальна тимчасова слідча комісія, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.
Фракція "Самопомочі" також готова голосувати і за створення спеціальної слідчої комісії, і за закон про слідчі комісії, і за закон про президента, заявив лідер партії Андрій Садовий.
Голова депутатської групи "Воля народу" Ярослав Москаленко заявив, що у разі винесення погодженого проекту нового закону про ТСК, в якому будуть враховані зауваження КС, депутатська група не буде блокувати прийняття цього закону, але й не голосуватиме за нього.
Нагадаємо, із компанії Mossack Fonseca "витекли" документи, які стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Ці документи виявилися в розпорядженні німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародному консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) і Центру із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).
Зараз з 20 причетних українців опубліковані матеріали про трьох - президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммеда Захуре - британського бізнесмена пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні.
Сам Порошенко запевнив, що не виходив за межі правового поля. Він заявив, що є першою посадовою особою в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх статків й сплати податків. Він наголосив, що передав управління своїми активами до інших компаній.
Водночас юридична фірма "Авеллум", яку Порошенко уповноважив підготувати його частку у "Roshen" для продажу бізнесу, заявила, що на сьогодні договір про створення blind trust було підписано. Пізніше фіскальна служба також не побачила порушень у відкритті Порошенком офшорів.