Оголена активістка Femen та новий килим: як у Раді відбувалось перше після канікул засідання

Новий політичний сезон стартував в Україні.

Народні обранці взялися за роботу після двох місяців відпочинку, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Під Верховною Радою акцію "1 вересня в школі корупції" провела одинока активістка руху FEMEN. У спідниці, білих бантах та з голими грудьми дівчина вправно видерлася на плечі монумента колгоспнику та колгоспниці. На калатання її дзвоника зібралася поліція. Акція завершилася традиційно - екскурсією феміни до Печерського райуправління.

Депутати в новий сезон ступили по новому килиму. Укладання покриття, за інформацією ресурсу Prozorro, коштувало держбюджету майже 200 тисяч гривень. Вони пружинять під депутатськими черевиками і виблискують золотом поріжків.

ВідеоНову сесію ВР відкрили з шампанським та розглядом нових реформ

Втім, нардепи до обновки ставляться по-різному. Приміром нардеп від БПП Олексій Гончаренко під ноги не дивився, і змін не відчув. А депутат групи Воля народу Володимир Литвин каже, могли б і зекономити на килимах, коли країна потребує зменшення витрат.

Для легендарного прапора Конституції, що весь час спочивав у кулуарах, знайшли нове місце - на видноті. Його розглядають і роблять фото.

Ще одне фото - випадкове. Із ранкового засідання фракції Батьківщина із шампанським. Пили за день народження Сергія Соболєва, поясняють колеги. А сам уродинник увесь поринув у роботу.

А от у залі - без змін. Сесію відкрили хоровим виконанням гімну і вітальними промовами керівництва. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав усіх до єдності. Вона у вигляді депутатських голосів знадобиться для ухвалення ключових реформ сесії - освітньої, пенсійної, медичної та судової.

Єдність не проходить випробування на міцність одразу ж. Розглядаючи законопроект про реформу освіти, депутати сперечаються, якою мовою навчати дітей. У законопроекті записали - мовами нацменшин у молодшій школі із поступовим збільшенням української.

Міністр Лілія Гриневич пояснює - ідеться не лише про російську. Татари, угорці, румуни, що говорять удома рідною мовою, теж ходять до школи і на початку навчання без знання української діти важко засвоюють предмети.

Радитися розійшлися до вечірнього засідання. Вечір обіцяє бути довгим - в освітньому законі ще понад тисячу сімсот правок.

Нагадаємо, окрім ключових п'яти реформ, головним завданням Ради окреслили кадрові призначення.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар