Окружний адмінсуд Києва скасував націоналізацію "ПриватБанку"

Окружний адмінсуд Києва скасував націоналізацію "ПриватБанку"

Рішення у державному регуляторі вважають незаконним.

Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення про виведення неплатоспроможного "ПриватБанку" з ринку за участю держави.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Рішення від 18 квітня було ухвалено за позовом колишнього співвласника банку Ігоря Коломойського. 

Утім, у Нацбанку не погоджуються з вердиктом і готують оскарження. "Рішення суду не набрало законної сили та буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій та ухвалених рішень регулятора в апеляційній інстанції. Вкотре звертаємо увагу, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність", - повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Державний регулятор має намір також звернутися до РНБО, Кабміну через рішення суду, що "наносять шкоди міжнародному іміджу України". "Законність рішень очевидна і зворотна процедура у цьому питанні неможлива, адже для цього немає ні правових, ні економічних підстав. Після виведення неплатоспроможного банку з ринку за участю держави, "ПриватБанк"  повністю перейшов на ринкову бізнес-модель і сьогодні є найприбутковішим українським банком та частиною стабільної і прозорої банківської системи", -  зазначила перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.

Нагадаємо, рішення про націоналізацію банку було ухвалено 18 грудня 2016 року. Причина - нестача в капіталі "ПриватБанку", яку виявили за результатами стрес-тестування. 

Раніше Ігор Коломойський позов до суду пояснив тим, що питання націоналізації фінансової установи для нього є прициповим. "Я хочу для себе справедливості. Нехай мені скажуть, правильно у мене забрали моє майно або неправильно. Поки буде Порошенко, жодного справедливого суду в країні не буде. І не тільки з мого питання", - резюмував він, додавши, що "нікуди не поспішає". 

Бізнесмен зазначив, що якщо судом буде встановлено, що націоналізація пройшла незаконно, то "ми будемо якось домовлятися, вирішувати або судитися". Він уточнив, що не обов'язково одразу йти до суду. "Мені незрозуміла позиція держави. Вони хочуть залишити собі Приватбанк? Нехай залишають. Мені не потрібен Приватбанк. Але там лежало два мільярди доларів капіталу. Нехай повернуть, і немає питань", - каже Коломойський.

Відео Високий суд Лондона повністю відхилив позов "Приватбанку" до колишніх акціонерів

Високий суд Лондона повністю відхилив позов "Приватбанку" до колишніх акціонерів. Сьогодні з’явились подробиці судового рішення. У своєму рішенні суддя Фанкурт зазначає, що у позові до Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова юристи націоналізованого "Приватбанку" серйозно спотворили інформацію та докази, які лягли в його основу. 

Високий суд Лондона повністю відхилив позов "Приватбанку" до колишніх акціонерів

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів