Окупанти зруйнували Кримський канал, намагаючись вкрасти воду - Одарченко

Окупанти зруйнували Кримський канал, намагаючись вкрасти воду - Одарченко

Окупанти зруйнували Кримський канал / Фото: УНІАН

Некваліфіковані люди намагаються відібрати воду поза спорудами каналу.

У Криму окупанти зруйнували споруди Північно-Кримського каналу і проривають арики (канали), намагаючись отримати воду.

Про це повідомив голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Одарченко.

"Плани (самопроголошеної кримської влади, - ред.) стосовно того, що вони, захопивши споруди Північно-Кримського каналу, зможуть подавати воду сільгоспвиробникам та у водосховища, не виправдалися. Вони наповнили ці служби некваліфікованими людьми, які, ми маємо інформацію, вже зруйнували на території Криму самі споруди Північно-Кримського каналу і намагаються відібрати воду поза спорудами, просто прориваючи якісь арики", - зазначив Одарченко.

За його словами, те, що Крим сьогодні не може отримати дніпровську воду, спричинено безвідповідальною позицією тих людей, які називають себе владою в Криму.

Що ж до сільгоспвиробників Херсонщини, то вони отримують зараз для своїх потреб дніпровську воду із Північно-Кримського каналу на всіх територіях області, які обслуговуються даним каналом.

Північно-Кримський канал є найбільшою в Європі гідротехнічною спорудою. Головне його призначення – транспортування води для зрошування та водозабезпечення Херсонщини і Криму. Зокрема, водопотреба Криму на 85% забезпечується з Північно-Кримського каналу. Загальна довжина каналу від Каховського водосховища до міста Керч становить 402 км. Від Північно-Кримського каналу зрошується понад 460 тис. га сільгоспугідь, з них майже 102 тис. га – у Херсонській області і близько 360 тис. га - у Криму.

Як повідомлялося раніше, Росія перетворює Крим на "смітник" з чорним налом та чеченськими бандитами. Чеченські "бізнесмени" вже почали відбирати землі на узбережжі та вимагають від українських підприємців відсоток з прибутку.

Повʼязані теми:

Наступна публікація