"Олег став українським камікадзе". Адвокат розповів, чому Сенцов вирішив голодувати

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами адвоката, Сенцов не хоче померти, але готовий до цього.

Український політв’язень, режисер Олег Сенцов вирішив почати голодування після того, як стан його здоров'я суттєво погіршився через кліматичні умови під час етапування в Лабитнангі. Замість того, щоб тихо згасати, Сенцов вирішив почати діяти.

Про це в інтерв'ю російському виданню "Медуза" розповів адвокат Сенцова Дмітро Дінзе.

За словами Дінзе, клімат, в якому зараз перебуває Сенцов, почав руйнувати його зсередини ще під час етапування з Якутії. Тоді у режисера почалися проблеми з ревматизмом, з серцем, в колонії його стан погіршився, але згодом його більш-менш стабілізували.

"Можу зробити такий умовивід: він відчув в якийсь момент, що просто не досидить, а сидіти, тупо мовчати і тихо згасати - не варіант Олега. І я його в цьому підтримую: краще померти за ідею, ніж тупо згаснути незрозуміло за що і чому", - відзначив він.

Адвокат назвав таку мету шляхетною та порівняв її з цілями, які ставили перед собою камікадзе, коли вони йшли заради своєї батьківщини на добровільне позбавлення себе життя.

"Олег став українським камікадзе, який поставив на кін своє життя заради життя інших людей, заради тих ідеалів, які у нього були, і заради своєї країни", - підкреслив Дінзе.

Адвокат додав, що Сенцов не думає про те, чи призведе його голодування до виконання якихось вимог. 

"При цьому Олег не самовбивця, не психічно хворий. Його постійно обстежують психологи, психіатри, які приходять в колонію, щоб оцінити його душевний, психічний та психологічний стан. Він не викликає у них тривоги в плані неадекватності, інакше його вже намагалися б визнати неадекватним, божевільним або психічно хворим. Цього нічого не відбувається", - зазначив захисник.

ВідеоДенісова оприлюднила нові фото Олега Сенцова з колонії, який голодує уже 88-й день

Нові фотографії бранця Кремля з колонії оприлюднили сьогодні. На них Олег геть виснажений, хоча й усміхається. Про звільнення Сенцова з Путіним завтра збирається говорити президент Франції Еммануель Макрон. Який вигляд має людина, яка голодує вже вісімдесят вісім діб - дивіться далі в сюжеті.

Денісова оприлюднила нові фото Олега Сенцова з колонії, який голодує уже 88-й день

Він також припустив, що Сенцов, як і будь-яка людина, не хоче померти, але готовий до цього.

"Думаю, в глибині душі йому страшно, просто він цей страх жодним чином не виявляє", - сказав Дінзе.

За його словами, Сенцова пригнічує, що тема українських політв'язнів останнім часом привертає менше уваги спільноти, або ця увага акцентується виключно щодо нього самого, а не щодо всіх бранців Кремля.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до вчинення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

Сенцов відмовився просити Путіна помилування. За даними його адвоката, у нього дуже низький пульс, анемія та проблеми із серцем, але від голодування відмовлятися він не збирається.

Вибір редакції