Олланд розповів, навіщо Путіну потрібні конфлікти в Україні, Грузії та Молдові

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він також розкрив нові деталі перемовин у Мінську.

Екс-президент Франції Франсуа Олланд заявив, що в інтересах Путіна є "замороження" конфліктів, які він створив в Україні, Грузії та Молдові.

Про це він розповів під час виступу на конференції в університеті міста Монс у Бельгії, передає "Радіо Свобода".

"Бажання Володимира Путіна полягає в тому, щоб усі конфлікти, які були ним створені, перейшли в стадію "заморожених". У Грузії, Молдові, а тепер ще й в Україні. Його мета – не допустити того, щоб українська влада мала контроль над своєю територією, аж до кордонів з Росією, включно із Кримом", - заявив Олланд.

Він також зазначив, що у цьому є і часткова вина України, оскільки боротьба з корупцією триває дуже довго, а також не реалізуються Мінські угоди.

Крім цього, Олланд розповів, як у Мінську разом із канцлером Німеччини Ангелою Меркель намагався розробити хоч якісь домовленості між Порошенком та Путіним.

"У Мінську тоді гра велася між Володимиром Путіним, Петром Порошенком, з одного боку, та мною і Ангелою Меркель, які були там для досягнення мети припинити вогонь. Путін хотів, щоб режим тиші був започаткований якомога пізніше, а Порошенко – якомога швидше. Врешті, активна фаза війни була зупинена, але це не означає, що після Мінська були припинені загибелі військових", - підкреслив колишній французький президент.

Нагадаємо, на початку жовтня президент України Петро Порошенко вручив колишньому президенту Франції Франсуа Олланду орден Свободи, яким нагороджують за видатні заслуги в утвердженні незалежності України.

ВідеоЕкс-президент Франції видав на загал усе, чого не міг сказати при посаді

Франсуа Олланд видав мемуари "Уроки влади". Просто і відверто він пише про те, чого не міг сказати при посаді. Чимало у книзі - про Україну: як Путін погрожував розчавити Порошенка, а Меркель не довіряла нікому писати чернетку Мінських угод. Журналістка ТСН, яка у ті дні висвітлювала переговори у Мінську, підняла архіви і порівняла свої спогади як журналіста зі спогадами Олланда. 

Екс-президент Франції видав на загал усе, чого не міг сказати при посаді

Залиште свій коментар

Вибір редакції