Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Омбудсмен оскаржила в суді е-декларування для активістів

Норму перевірять на відповідність Основному Закону країни.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вимагає скасування е-декларацій для громадських активістів. Із цією вимогою вона внесла подання до Конституційного Суду України.

Як повідомляє прес-служба омбудсмена, Денісова вважає, що необхідність подання електронних декларацій про майновий стан робить громадянське суспільство, яке має відігравати роль органу контролю влади, залежним від неї. "Антикорупційні обмеження передбачені лише для чиновників. Поширення цих зобов’язань на фізичних осіб суперечать конституційним правам та принципу верховенства права в частині порушення правової визначеності", - наголошують в апараті посадовця.

Верховна Рада вже здійснила кілька спроб скасувати електронне декларування для громадських активістів, однак усі вони виявилися невдалими. Венеціанська комісія, уряди країн Заходу та міжнародні організації критикують існуючу норму українського законодавства, називають її дискримінаційною та вимагають скасувати.

ВідеоВерховна Рада не скасувала декларування для борців з корупцією

Скасування електронного декларування для антикорупціонерів передбачали аж шість законопроектів. Але нардепи продовжують ігнорувати наполегливі прохання ЄС та країн "Великої сімки", які вважають таку практику тиском на антикорупціонерів.

Верховна Рада не скасувала декларування для борців з корупцією

Залиште свій коментар

Вибір редакції