Перейти до змісту
Опитування Зеленського: експерти пояснили, в чому секрет п'яти запитань від президента

Опитування Зеленського: експерти пояснили, в чому секрет п'яти запитань від президента

Сама ідея, навіть без подробиць, викликала шквал критики і підозр.

Цього тижня інформаційне поле України підірвала ініціатива президента Володимира Зеленського щодо проведення всеукраїнського опитування, яке включатиме п'ять питань, у день місцевих виборів, 25 жовтня. Інтригу підігріло те, що називати одразу ці п'ять запитань президент не став. Видавав по одному.

Але сама ідея, навіть без подробиць, викликала шквал критики і підозр. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Зокрема, в соцмережах. Чого тільки не очікували. Починаючи з того, що команда Зеленського таки хоче провести всенародний референдум, хоч навіть закону про це немає. Закінчуючи потенційною загрозою проштовхнути таким чином особливий статус Донбасу.

Офіс президента від підозр по черзі відбивався. Хоча президент пообіцяв, що під час ухвалювання державних рішень цю думку народу його команда таки врахує.

До кінця тижня накручену до краю інтригу, нарешті, розкрили і оприлюднили ці п'ять запитань, які, як думають у президента, народ обговорює навіть на кухнях:

  1. Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
  2. Чи підтримуєте створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
  3. Чи підтримуєте скорочення кількості народних депутатів до 300?
  4. Чи підтримуєте легалізацію канабісу в медичних цілях для зменшення болю в тяжких хворих?
  5. Чи підтримуєте право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності?

Розуміючи, напевне, що навряд чи вечорами українці думають про Будапештський меморандум, Офіс президента навіть почав уточнювати, що мали на увазі.

Якщо запитувати серйозно і чекати осмислену відповідь, то кожну з цих тем потрібно роз'яснювати як мінімум місяць.

Відео Секрет 5-ти запитань: чого хотів досягнути президент, влаштовуючи всенародне опитування

Інформаційне поле цього тижня підірвала ініціатива президента. У Facebook, звертаючись до виборця на "ти", - він заявив про 5 запитань до народу. Інтригу підігріло те, що називати зразу ці 5 запитань президент не став. Видавав по одному. Але сама ідея - навіть без подробиць - викликала шквал критики і підозр. Секрет запитань, кажуть знавці виборчих кампаній, насправді простий - політична технологія.  

Секрет 5-ти запитань: чого хотів досягнути президент, влаштовуючи всенародне опитування

Секрет цих п'яти запитань, кажуть знавці виборчих кампаній, насправді простий - політична технологія.

"Президент і частково "Слуга народу" зараз нав'язали іншим політичним гравцям свій порядок денний під час кампанії. І їм доведеться боротись з цими опитуваннями, обговорювати зміст цих питань, виносити на ток-шоу чи потрібний медичний канабіс чи не потрібно, замість того, щоби фокусуватись на власних кампаніях", - каже голова правління Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська.

А ще хоч трохи розворушити молодь, яка не любить ходити на виборчі дільниці. Фейсбук і Ютуб, звернення на "ти", популістські запитання про скорочення кількості нардепів і легалізацію канабісу - то посил до виборця молодого, базового для "Слуги народу", вважають експерти. Щоби дати знати: політика - то не тільки про нудне. А оскільки це публіка нетерпляча, то відповіді можуть збирати навіть у режимі екзит-полу, щоби попередні дані оприлюднити зразу.

Апетит в Офісу президента розгорівся. І ніщо, каже Зеленський, не заважає їм проводити такі опитування навіть щотижня.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин