ОПОРА відзвітувала про кількість порушень на місцевих виборах в Україні

Дата публікації
Перегляди
936
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ОПОРА відзвітувала про кількість порушень на місцевих виборах в Україні

ОПОРА відзвітувала про кількість порушень на місцевих виборах в Україні / Фото: Reuters

Найчастіше громадська мережа фіксувала порушення у роботі виборчих комісій.

Громадянська мережа "ОПОРА" станом на 04:00 ранку понеділка, 26 жовтня, зафіксувала 1118 порушень виборчого законодавства. Найпоширенішими виявилися порушення перевиборчої агітації.

Про це заявила координатор мережі Ольга Айвазовська.

"Станом на 4 ранку у нас по Україні зафіксовано 1118 порушень. Це великий показник, але це порушення, які також враховують виборчий період, в тому числі і близько 400 – в день голосування. А точні цифри ми оголосимо пізніше сьогодні", - заявила Айвазовська в понеділок в ефірі телеканалу "112–Україна".

За словами Айвазовської, порушення треба порівнювати з топ-рейтингом порушень попередніх виборів.

"На першому місці – порушення правил передвиборчої агітації, якщо говорити про всю кампанію в цілому. На другому місці – підкуп виборців. На жаль, це явище нікуди не зникло. На третьому місці - порушення з боку виборчих комісій. Ситуація схожа на 2014 рік, у той час як у 2010-2012 роках на першому місці було використання адміністративного ресурсу, а зараз це порушення на 5-6 місці, хоча адмінресурс локально ще мав місце", - заявила вона.

Координатор також зазначила, що явка по країні в середньому представлена коректно і не демонструє жодного неприродного зростання, яке могло б вказувати на якісь фальсифікації.

"Явка на місцевих виборах є природною, і це не вказує на те, що виборці вирішили проігнорувати виборчий процес або вони більш негативно ставляться до політикуму або до свого права голосу", - наголосила експерт.

Нагадаємо, раніше в ОПОРІ говорили про майже 1000 порушень на місцевих виборах. За даними громадянської мережі, ці порушення типові для всієї України.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
936
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація