Опубліковані закони про бюджет і податкові реформи різняться від тих, за які голосувала Рада – Тимошенко

Дата публікації
Опубліковані закони про бюджет і податкові реформи різняться від тих, за які голосувала Рада – Тимошенко

Тимошенко заявляє про відмінність між проголосованими та опублікованими законами / hsv.de

Лідер "Батьківщини" звернулася до Гройсмана з проханням розібратися в цьому питанні.

Офіційно оприлюднені закони про державний бюджет України на 2015 рік та про податкові реформи відрізняються від тих документів, за які проголосували народні депутати.

Про це сьогодні в ході засідання погоджувальної ради парламенту заявила нардеп і лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Опублікований текст бюджету, опублікований текст податкових законів не відповідають тому, що було проголосовано в залі", - заявила Тимошенко.

Лідер фракції звернулася до спікера парламенту Володимира Гройсмана з проханням розібратися цьому питанні й пообіцяла передати йому аналіз фракції "Батьківщина" опублікованих документів.

За словами Тимошенко, кілька положень у розділі, що стосуються децентралізації у надрукованому вигляді не відповідають проголосованому варіанту. Також, стверджує вона, такому варіанту не відповідають деякі норми податкових законів. Про це пише "Українська правда".

"Це торкається не тільки процедури, а й докорінно інтересів громадян. Ми повинні не лише розслідувати цю приховану фальсифікацію, а й передати відповідні матеріали до компетентних органів для того, щоб покарати винних", – наголосила Тимошенко.

Нардеп уточнила, що під час голосування держбюджету було домовлено про індексацію та підвищення соцстандартів, починаючи з 1 липня 2015 року.

"Ми говорили про те, що уряд проаналізує таку можливість і з 1 липня розгляне такий крок як підвищення соціальних стандартів за рахунок індексації. А фактично у цьому бюджеті передбачено, що, незважаючи на радикальну інфляцію і падіння курсу гривні, два роки не передбачено підвищення пенсій та зарплат", – уточнила Тимошенко.

Водночас віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко спростував звинувачення лідера "Батьківщини". За його словами, після голосування бюджет проходить ще "багато візувань та підписів" і не може бути змінений через домовленості, які існували в рамках коаліції перед голосуванням.

"Ми провели багатогодинні засідання в рамках коаліції. Поза тим процесом та офіційно внесеним документом жодних змін немає та бути не може", – запевнив Кириленко.

Як відомо, депутати проголосували держбюджет у ніч на 29 грудня, не бачачи повного документу.

Раніше в Раді пояснили, чому з бюджету "зникли" норми про обмеження депутатських зарплат.

Наступна публікація