Останній свідок Нюрнберзького процесу закликав зупинити Росію, доки не розпочалася третя світова

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Останній свідок Нюрнберзького процесу закликав зупинити Росію, доки не розпочалася третя світова

Йосип Гофман закликав країни світу зупинити агресію Росії / vk.com/maydanik95

Засідання у Держдумі РФ він порівняв із парадом Гітлера.

Зупинити Росію поки не пізно - із таким закликом до глав держав колишньої антигітлерівської коаліції звернувся 87-річний полтавець Йосип Гофман, останній свідок Нюрнберзького процесу, на якому засудили головних фашистів та зачинателів Другої світової війни.

Полковник у відставці та колишній охоронець головного обвинувачувача від СРСР під час трибуналу вважає, що нинішні дії Росії можуть призвести до Третьої світової війни. І тоді вже шукати винних та судити буде нікого та нікому.

Нині Йосип Гофман – єдиний свідок із тих, хто перебував безпосередньо у залі під час Міжнародного трибуналу над винуватцями в злочинах проти людства.

Йосип Давидович каже, що все життя був певен, таких переживань, як у Нюрнберзі, у його житті вже не буде. Проте, в останні тижні почувається ще більш занепокоєним.

Свідок Нюрнберзького процесу закликав зупинити Росію, поки не пізно

Свідок Нюрнберзького процесу закликав зупинити Росію, поки не пізно

"Мені навіть у страшному сні не могло приснитися, що коли-небудь брати-слов'яни будуть захоплювати один в іншого території, зокрема, Крим", - говорить Гофман.

Понад усе його збентежила остання промова президента Росії в Держдумі та реакція на неї депутатів. Щось подібне, каже, він уже бачив.

"Ось так паради проводив Гітлер. Я дивився, як аплодували депутати Держдуми… Навіщо? Навіщо аплодувати? Це тільки зомбовані люди, які втратили відчуття відповідальності, немислячі могли ось так радіти", - каже Гофман.

Одразу після промови Путіна Йосип Гофман написав послання до глав держав колишньої антигітлерівської коаліції, а нині - гарантів територіальної цілісності України. І нагадав, до чого вже призводила вседозволеність правителів, що вирішували долі цілих країн та народів.

"Карибські події – коли наші возили ракети на Кубу і наші уже підходили до Америки і Кеннеді поставив ультиматум. І вистачило розуму в Хрущова повернути ці кораблі й домовитися. Мені хочеться, аби вистачило відповідальності та розуму і в президента Росії", - говорить свідок Норнберського процесу.

А ще Гофман певен - нового Нюрнберзького процесу не буде.

"Якщо буде третя світова війна – то вона закінчиться так, що нікого не буде і нікому буде судити".

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник

Наступна публікація