Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Означатиме фактично крах усього": Ситник хвилюється, що "акваріумний" скандал завершиться для Холодницького лише доганою

Глава НАБУ вважає, що таке рішення стане загрозою всій правоохоронній системі України.

Дисциплінарне рішення щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького буде знаковим для всієї прокуратури. Про це директор НАБУ Артем Ситник заявив в інтерв’ю Укрінформ.

За його словами, дисциплінарна справа проти Холодницького налічує 53 сторінки, з яких 52 присвячені фактажу, котрий доводить обґрунтованість скарги, а "допущені порушення дають підстави для звільнення". Водночас завершальні рядки документу Ситника здивували. "Останні півсторінки – нібито хтось інший вставив. Там якраз намагаються використати певну юридичну казуїстику в Законі "Про прокуратуру", нібито неможна застосувати звільнення. Насправді ж це не так. Сподіваюся, що така спроба маніпуляції нормами закону буде невдалою", - заявив він.

ВідеоХолодницький та Ситник відзвітували у Верховній Раді про чвари між відомствами

Керівник НАБУ не лише визнав, що прослуховував антикорупційного прокуратура Назара Холодницького, а й поділився записами з депутатами. "Жучки", які стояли в акваріумі керівника САПу кілька тижнів, зафіксували чимало компромату.

Холодницький та Ситник відзвітували у Верховній Раді про чвари між відомствами

Керівник НАБУ пообіцяв надіслати пояснення до скарги з урахуванням цього висновку до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. "Сподіваюся, що КДКП прийме законне рішення. Адже вже зараз можна точно сказати, що в ході перевірки фактів, про які писалося, вони були підтверджені повністю, а, отже, ці порушення є підставою для звільнення", - наголосив Ситник.

Глава бюро зауважив, що йому невідома дата проведення засідання комісії прокурорів, але за правилами, воно має відбутися не раніше, ніж за десять днів після вручення висновку особі, відносно якої проводиться розслідування. На питання про перспективи подальшої спільної роботи в разі збереження за Холодницьким посади керівника антикорупційної прокуратури Ситник відповів так: "По-перше, тут може бути знакове рішення для всієї прокуратури. Підтверджено, що людина здійснює тиск на свідків, на судів, на прокурорів, підбурює до дачі неправдивих показань. Якщо сказати, що це нормально для прокурора, в крайньому випадку буде догана, це стане загрозою всій правоохоронній системі взагалі. Означатиме фактично крах усього, адже це неправомірні дії, які є грубим порушенням, які, можливо, тягнуть за собою кримінальну відповідальність. За такого розвитку подій нас не врятує ані суд, ані щось інше".

Залиште свій коментар

Вибір редакції