ПА ОБСЄ закликала РФ вивести "російсько-гібридні війська" з Донбасу - резолюція

ПА ОБСЄ закликала РФ вивести "російсько-гібридні війська" з Донбасу - резолюція

Фото: УНІАН

Парламентська асамблея вимагає від Росії припинити анексію Криму.

Парламентська асамблея ОБСЄ на 26-й щорічній сесії у Мінську ухвалила резолюцію з положеннями на підтримку України.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Парламентська асамблея ОБСЄ засуджує численні серйозні випадки тиску, переслідування і залякування спостерігачів зі складу СММ поряд з випадками навмисного знищення майна ОБСЄ в певних районах Донецької та Луганської областей, що перебувають під контролем російських гібридних сил, і настійно закликає Російську Федерацію до вжиття практичних заходів щодо забезпечення належних умов безпеки для СММ з метою запобігання подальшої ескалації положення", - йдеться у резолюції "Зміцнення взаємної довіри і співпраці заради миру і процвітання в регіоні ОБСЄ".

До того ж Парламентська асамблея закликала до припинення військових дій в Україні, повного виведення великокаліберних знарядь обома сторонами і надання повноцінного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і організаціям із надання гуманітарної допомоги.

Окремо у документі закликали РФ як державу-окупанта на Кримському півострові не перешкоджати спостерігачам СММ в Україні та скасувати рішення про незаконну анексію АР Крим.

Своєю чергою російська делегація намагалася переписати резолюцію і пропонувала викреслити словосполучення "російсько-гібридні війська". Представник Росії Петро Толстой заявив, що на Донбасі немає російських військ, адже нібито це "внутрішній конфлікт України".

Натомість українців підтримала швецький депутат-доповідач Маргарета Седерфельт, зазначивши, що "важливо підтримати мир в Україні, зупинити російську агресію і виконати мінські домовленості".

Нагадаємо, 16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ані Україна, ані Євросоюз, ані США не визнали це голосування і вважають, що Росія незаконно анексувала Крим.

Повʼязані теми:

Наступна публікація