Панамагейт: Порошенко "по поличках" розклав офшорний скандал із Roshen

Президент запевнив, що оподатковуватиме "кожну копійку".

В Україні не було "панамського скандалу", а передача корпорації "Roshen" у сліпий траст відбувалася без виведення компанії в офшори.

Про це глава держави заявив під час прес-конференції напередодні річниці інаугурації.

"Жодного офшорного скандалу не було – було об'єктивне професійне розслідування цілої команди журналістів, які знайшли декілька фактів. Факт перший, що існувала компанія, яка займалась виведенням грошей із України. Вони мали переконливі докази цього, які були продемонстровані глядачам", - розповів він.

За словами Порошенка, компанія не мала банківського рахунку, а отже, жодних переказів не було і не могло бути.

"Компанія не використовувалась і не могла використовуватися ні для мінімізації, ні для будь-яких інших речей, і створена з однією метою – передача активів президента Порошенка в сліпий траст у довірчу власність, щоб відділити владу від бізнеса. Про що я і обіцяв", - наголосив глава держави.

До того ж Порошенко запевнив, що операція була зроблена без відповідної ліцензії з боку Національного банку або Мінекономіки.

"Були надані переконливі докази, що до реєстрації і передачі активів були отримані відповідні відповіді від НБУ, Мінекономіки про те, що вони не можуть видати такі ліцензії, оскільки передача активів ліцензування не потребує", - сказав він, додавши, що все це підтвердження відбувалось через механізм одного з найавторитетніших юристів на Кіпрі.

"Він вимушений спростовувати нібито кіпрську юристку, яка була залучена професійною командою для коментаря і сказала, що вона не бачила документів, але висловлювала власні припущення. Виявилось, російського походження, декларувала, що дуже любить Путіна і Москву, а іншого об'єктивного експерта не було знайдено", - пояснив український президент.

Він також нагадав, що з'явилося твердження, що жодної передачі Ротшильду не відбулось.

"Вимушений був зробити окрему заяву Ротшильд. До речі, це була єдина заява за багато-багато років - траст взагалі ніколи не коментує цього. І забезпечення прозорості всіх кроків було зроблено саме на моє прохання", - наголосив Порошенко.

Водночас президент запевнив, щоб перевірити правдивість тверджень українських юристів, було залучено компанію "Бейкер Маккензі", яка зробила офіційну заяву, за яку вона несе юридичну відповідальність.

"Рахунки не відкривались, гроші не виводились, у траст власність передана, все це ефективно функціонує. Я щасливий, що істина встановлена. Останнє, на чому я хочу наголосити: кожна копійка оподатковується і буде оподаткована", - пообіцяв Порошенко.

Нагадаємо, що із компанії Mossack Fonseca "витекли" документи, які стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Ці документи виявилися в розпорядженні німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародному консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) і Центру із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: