Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парад клонів: дострокові вибори до ВР запам’ятаються небаченими досі політтехнологіями

Парад клонів: дострокові вибори до ВР запам’ятаються небаченими досі політтехнологіями

Уперше в історії країни настільки масово використовують схожі назви та прізвища.

Позачергові вибори до парламенту вирізняються застосуванням різноманітних політичних технологій і появою двійників та клонів не лише конкретних кандидатів, а цілих партій. 48 організацій різних форм власності і напрямків діяльності під назвою "Слуга народу" раптом вирішили "відрядити" своїх представників у Верховну Раду, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Журналіст Олександр Дубінський балотується у раду по мажоритарці, разом із ним у бюлетені 42 кандидати. Найбільш впізнавані – соратник Порошенка Ігор Кононенко та колишній радикал Ігор Мосійчук. Але найбільше в переліку саме Дубинських – четверо. "Я буду мати справу з ще трьома Дубинськими. Буде три Дубинських і я буду Дубінський. Тому що в мене в прізвищі після букви "б" йде "і" з крапочкою", - каже кандидат. Розібратись хто із Дубінських чи Дубинських реальний, справді важко – ведучий програми "Гроші" йде від справжньої партії "Слуга Народу", Вадим Дубинський від політичної платформи "Слуга народу", а Максим Дубинський від політичного проекту "Слуга народу". В Обухові вже зареєстроване кримінальне провадження щодо цих кандидатів.

Відео Схеми з клонами та підставні партії: вибори до парламенту вражають кількістю політтехнологій

Двійники, клони, підробки та дублікати. 48 організацій різних форм власності і напрямків діяльності під назвою "Слуга народу" йдуть у раду. Вісім Зеленських зареєстровано в ЦВК, а ще незліченна кількість клонів і технічних кандидатів. Як це працює і де клонів найбільше – дивіться в сюжеті.   

Схеми з клонами та підставні партії: вибори до парламенту вражають кількістю політтехнологій

Організацій, чия назва співзвучна до назви партії президента Зеленського, майже півсотні, і всі вони створені приблизно в один період – близько місяця тому. Від одної з таких балотується кандидат Сергій Косян, його організація зареєстрована на околиці Києва, але за вказаної адресою про політичну платформу "Слуга народу" нічого не чули. Аналогічна структура зареєстрована і на столичних Теремках – там так само заперечують існування цієї організації. Дзвінок на мобільний номер власника, вказаний в реєстраційних документах, ситуації не прояснює – політичний діяч знімає трубку, але розмовляти не хоче.

У штабі справжньої партії "Слуга народу" про ситуацію знають та шукають способи, як у законний спосіб припинити маніпуляції. Минулого тижня суд зобов’язав ЦВК прибрати із бюлетенів спотворену інформацію. Крім клонів, частина кандидатів намагається пов’язати себе з "командою Зе": одні відверто брешуть, що є членами партії, інші в своїй рекламі використовують символіку "Слуги народу". Політологи кажуть, що така технологія розрахована на людську неуважність і від реального кандидата вона допоможе відщипнути до 3% голосів. Коштує це немало – з усіма юридичними супроводами і оплатою за послуги клону вийде сума не менше 10 тисяч доларів.

Фотогалерея Майдан у диму. Активісти вийшли протестувати проти реєстрації кандидатами в нардепи Шарія та Клюєва (6 фото)

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори проходитимуть за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями буде 21 політична сила. Загалом за депутатське крісло змагатимуться майже п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів, які виготовить "Поліграфічний комбінат "Україна". Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі, бо кожний виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата. Крім того, ЦВК спростила механізм тимчасової зміни місця голосування, що з собою треба мати тільки паспорт, бути включеним до Реєстру виборців і на місці заповнити заяву. Складнощі можуть бути лише для людей, які не мають місця реєстрації взагалі. За статистикою, в Україні таких мешкає понад 980 тисяч. Їх до списку виборців не вносять, але віддати голос вони можуть. Зокрема, можна звернутися до центру обліку бездомних громадян і там буде визначено реєстрація в цьому закладі і можна буде проголосувати. Пам’ятайте, що змінити місце голосування можна до 15 липня.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції