Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парламент не встиг вчасно перейменувати міста в рамках декомунізації

Зокрема, пропонується перейменувати Дніпропетровськ на Дніпро, а Кіровоград на Інгульськ.

Верховна Рада не перейменувала населені пункти й райони в термін, установлений законом "Про осуд комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) режимів і заборону пропаганди їх символіки".

4 лютого Рада перейменувала перші 175 населених пунктів у рамках декомунізації. Усього під силу закону підпадає понад 940 населених пунктів. Після першого перейменування це питання з'явилося наступного разу на порядку денному парламенту 18 лютого, однак депутати не змогли розглянути його. Відповідно до календарного плану сесії, засідання парламенту в п'ятницю було останньою можливістю для депутатів перейменувати населені пункти в рамках декомунізації у встановлених законом строк.

 

Однак у п'ятницю парламент навіть не розпочав розгляд цього питання. Таким чином, Рада не виконала норму закону й не перейменувала населені пункти у встановлений законом строк.

Проте депутати зможуть розглянути це питання на найближчому пленарному засіданні, 15 березня.

 

Нагадаємо, що раніше комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав ініціативу про перейменування Дніпропетровська в Дніпро в рамках обов'язкового закону про декомунізацію.

Залиште свій коментар

Вибір редакції