Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні посилять відповідальність нетверезих водіїв - Рада ухвалила законопроект у першому читанні

"За" проголосували 240 нардепів.

Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання смертності на дорогах". "За" проголосували 240 народних депутатів.

Законопроект, зокрема, передбачає посилення кримінальної відповідальності за вчинення злочинів з порушенням правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманювальних засобів. Пропонується, що за діяння, передбачені частинами першою - третьою статті 286 (злочини, що призвели до загибелі людей на дорогах), вчинені особою, що перебувала у стані алкогольного сп'яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманювальних засобів карати позбавленням волі на термін від восьми до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на термін 10 років.

Також законопроектом передбачено, що особа, яка позбавлена права керувати транспортним засобом, не маючи права на керування транспортним засобом керувала ним, каратиметься позбавленням волі на термін п’ять років з позбавленням права керувати транспортними засобами пожиттєво.

Нині показник смертності на дорогах в Україні становить 106 осіб на 1 млн. населення — майже вдвічі випереджає середній показник країн Євросоюзу та показники всіх країн ЄС. В таких країнах, як Швеція і Велика Британія, смертність на дорогах втричі менша, ніж в Україні.

В Україні щодобово в дорожньо-транспортних пригодах гине від 10 і більше осіб та більше 100 людей отримують різних ступенів тілесні ушкодження. 37% від загальної кількості ДТП припадає на аварії за участю водіїв, що перебувають за кермом у стані алкогольного сп’яніння.

За даними Генпрокуратури, щороку збільшується кількість смертельних аварій, де винними є нетверезі водії: 2014 рік - 10196 злочинів, передбачених статтею 286 Кримінального кодексу, із них смертельні випадки – 2096; 2015 рік – 10905 та 2104 відповідно, перше півріччя 2016 року 23165 та 3087.

ВідеоЧому в Україні так багато ДТП за участю велосипедистів

5-6 випадків ДТП за участю велосипедистів на тиждень фіксують активісти в одному лише Києві. По Україні цифра - в рази вища. Велосипедисти часто не дотримуються правил дорожнього руху та не використовують особистий захист. Автомобілісти ж, особливо якщо винні в аварії за участю велосипеда, воліють просто зникнути з місця пригоди. Чому люди нехтують елементарними правилами та як зробити пересування на велосипеді безпечним - розповімо далі.

Чому в Україні так багато ДТП за участю велосипедистів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції