Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парламентарі Румунії виступають за конструктивний діалог під час обговорення закону про освіту

Це важливий сигнал з боку Румунії.

Парламентарії Румунії виступають за конструктивний діалог з Україною під час обговорення частини закону України "Про освіту", яка стосується мов національних меншин.

Про це повідомила речник МЗС Мар`яна Беца у Twitter.

”Важливий сигнал від парламентарів Румунії - ми партнери і за конструктивний діалог при обговоренні освітнього закону”, - розповіла Беца.

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.  Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Відео У ПАРЄ розкритикували новий український закон про освіту

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт вимагатиме введення санкцій проти України, якщо та не відкличе закон про освіту.

У грудні очікується висновок Венеціанської комісії щодо закону України "Про освіту".

Залиште свій коментар

Вибір редакції