Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парламенти України, Молдови і Грузії почали об'єднання в асамблею

Міжпарламентська асамблея стане майданчиком для співпраці трьох країн.

Голови парламентів України Андрій Парубій, Грузії Іраклій Кобахідзе та Молдови Андріан Канду підписали заяву про створення Міжпарламентської асамблеї парламентів трьох країн.

Церемонія підписання відбулася у Києві 9 червня в рамках Другої міжпарламентської конференції "Грузія, Молдова та Україна: посилення міжпарламентського компоненту регіонального і безпекового співробітництва та розвиток взаємодії з ЄС та НАТО", передає УНІАН.

ВідеоВерховна Рада не заборонила транслювати російський чемпіонат світу з футболу

Аби внести у порядок денний відповідну постанову депутатам забракло голосів. "За" проголосували лише 142 народні обранці із 226 необхідних. Чемпіонат у Росії стартує вже наступного четверга. 

Верховна Рада не заборонила транслювати російський чемпіонат світу з футболу

Як зазначив у виступі перед підписанням заяви Парубій, сьогодні голови парламентів декларують свій намір та проголошують створення Міжпарламентської асамблеї. Водночас, зауважив він, створення Асамблеї не є одномоментним, адже це рішення ще має бути затверджено робочими групами, обраними від кожного парламенту.

"Але має бути зроблений перший крок - проголошення Міжпарламентської асамблеї. І я маю надію, що на нашому засіданні, яке ми розпочали в Кишиневі, продовжуємо в Україні, зможемо провести в Тбілісі, в Грузії, де вже буде офіційне, формальне створення цієї Міжпарламентської асамблеї", - сказав голова ВР.

Він висловив думку, що цей майданчик дасть безліч нових можливостей для співпраці та взаємодії між країнами.

"Ми маємо прекрасний досвід діяльності Міжпарламентської асамблеї Україна-Польща-Литва, де зародилося багато прекрасних ідей, таких як ідея "плану Маршала". І я переконаний, що й Міжпарламентська асамблея Україна-Грузія-Молдова стане прекрасним майданчиком", - зауважив Парубій.

За словами голови ВР, він мріє про те, що одного дня відбудеться спільне засідання учасників цих двох Асамблей, яке продемонструє, що "Балто-Чорноморський пояс і є щитом Європи, який сьогодні захищає цінності і захищає увесь цивілізований світ".

Нагадаємо, що під час виступу на конференції Парубій підписав Антикорупційний закон, який Верховна Рада ухвалила 7 червня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції