Перейти до змісту
Парламентські вибори 2019. Дивіться головні цифри голосування в одній картинці

Одна із закордонних дільниць вже закрилася.

В Україні відбуваються позачергові вибори до Верховної Ради, станом на 16:00 явка склала 33,68%.

На 15:00 поліція нарахувала 1225 повідомлень про порушення під час виборчого процесу.

Одна із українських дільниць для голосування вже закрилася. В Австралії до голосування долучилися 57 громадян.

Подробиці – в інфографіці від ТСН.ua.

Вибори до Ради, головні цифри, інфографіка на 16.00
ТСН.ua

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "Народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори проходитимуть за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів. Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата.

 

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин