Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Партія Порошенка виступила із заявою на захист Кличка і критикою Кабміну

Рішення про позбавлення мера столиці повноважень голови КМДА назвали порушенням закону і права на місцеве самоврядування.

Позбавлення Віталія Кличка повноважень голови Київської міської державної адміністрації є протизаконним наступом на право столиці та її жителів на самоврядування. Так вважають у партії "Європейська солідарність", яка оприлюднила заяву з приводу урядового рішення.

Ініціатива Кабміну названа "грубим порушення права киян на місцеве самоврядування і ревізією курсу на децентралізацію". Остання, як нагадали в партії, "була започаткована Петром Порошенком і довела свою ефективність і корисність для громад".

Фотогалерея Кличко "пішов в народ" з флаєрами про правила паркування (8 фото)

У "Євросолідарності" вважають, що рішення Кабміну суперечить волевиявленню киян та рішенню Конституційного Суду щодо повноважень міського голови столиці. "Не президент і не Кабінет міністрів має вирішувати, хто має керувати містом, це визначають кияни і тільки кияни", - наголошують у партії.

Там також нагадали, що місцеві вибори в Києві мають відбутися наступного року, і саме жителі столиці зможуть вирішити, хто буде очолювати владу в мегаполісі. "Рішення КМУ, прийняте з подачі Офісу президента, рекомендувати главі державі звільнити Віталія Кличка слід розглядати в ширшому контексті концентрації влади в одних руках, зменшення ролі парламенту, уряду та місцевого самоврядування, що цілком очевидно суперечить європейській стратегії України", - зауважили в партії Петра Порошенка.

Раніше під час брифінгу своє звільнення з КМДА назвав незаконним і сам Віталій Кличко. Водночас прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що в Києві не припинилася корупційна практика впливу на столичну адміністрацію різноманітних груп. Очільник уряду заявив, що особисто дуже поважає Кличка: "Я би звільнив не його, а пана Столара (Вадим Столар, забудовник та підприємець, який нібито має вплив на Кличка - Ред.) , але посади у цієї людини немає, тому зробити це було би неможливо".

Відео Кабінет міністрів погодив звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА

Про це повідомив прем’єр Гончарук на брифінгу після засідання уряду. Тепер слово за президентом. Сам Кличко зібрав журналістів на пресконференцію. Чим аргументує своє рішення Кабмін і як коментує своє звільнення Кличко – дивіться далі.    

Кабінет міністрів погодив звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА

Залиште свій коментар

Вибір редакції