"Партія регіонів" заплатила Полу Манафорту за послуги через офшори та банк у Киргизстані - ЗМІ

Нардеп Сергій Лещенко провів розслідування та дізнався, як партія Віктора Януковича оплачувала послуги Пола Манафорта.

Оплатити послуги політтехнологу Віктора Януковича Пола Манафорта "Партія регіонів" змогла через офшорні юрисдикції і банки сумнівної репутації. Про це йдеться у статті народного депутата Сергія Лещенко "Манафорт і Янукович відмивали гроші через Киргизстан", передає Українська правда.

Так, у розпорядження Лещенка потрапив договір, згідно з яким було здійснено один з двадцяти двох платежів Манафорту, що згадуються в "амбарній книзі Партії регіонів", зокрема, записи від 14 жовтня 2009 року.

Гроші Манафорту
Українська правда

Тоді за три місяці до виборів президента, згідно з "тіньовою бухгалтерією", Манафорту було переведено 750 тисяч доларів. Утім в "амбарній книзі" не містить ніяких пояснень, як був здійснений платіж.

Щоб переказати Манафорту 750 тисяч доларів був використаний договір між компанією "Davis Manafort" і офшорним підприємством Neocom Systems Limited, зареєстрованим у Белізі, однак гроші були переведені з Киргизстану і за нібито продаж комп'ютерного обладнання, а не консультації як політика.

"При цьому гроші надійшли Манафорту не за політичні консультації, а за нібито продаж комп'ютерного обладнання в кількості 501 одиниця на суму 750 тисяч доларів. При чому гроші Манафорту на його рахунок в Америці були переведені не з України і навіть не з Белізу, а з Киргизстану", – пише Лещенко.

Зазначений договір підписаний особисто Манафортом, і в достовірності його підпису можна переконатися, якщо порівняти автограф на контракті з розписами Манафорта, які доступні на сайті Мін'юсту США.

Підпис Манафорта
Українська правда

Крім того, на договорі Манафорта про нібито продаж комп'ютерів також стоїть штамп з написом "Представництво * Україна * м. Київ * Девіс Манафорт Інтернешнл ЛЛС".

Це компанія, яка була зареєстрована влітку 2007 року як представництво фірми "Девіс Манафорт Інтернешнл ЛЛС" в Києві по вулиці Софійській, 4. Її главою був зазначений політичний консультант Филл Гріффін, який наразі є старшим радником в компанії "PBN Hill + Knowlton Strategies" і на сторінці LinkedIn приховує те, що працював із Манафортом.

З боку белізького офшору, який виплатив Манафорту гроші за "чорної бухгалтерії", зазначений Євген Касєєв, зареєстрований у місті Ровеньки Луганської області. Повідомляється, що він працював перукарем і директором донецької фірми "Регіональний страховий союз", яка входила в орбіту банкіра Сергія Дядечка (пов'язаний з Юрієм Іванющенком власник банку "Союз", який втратив чинність у 2016 році за шахрайство і відмивання грошей).

Банк у Киргизстані "АзіяУніверсалБанк", задіяний у цій схемі, став банкрутом 2010 року і був націоналізований.

Компанія Neocom Systems Limited звинувачується у використанні цього банку як маскування для покупки іншого банку, тобто для відмивання грошей.

У своєму матеріалі Сергій Лещенко зазначає, що є всі підстави для початку кримінального розслідування як в Україні, так і в США.

"Оскільки "відмиті" в Киргизстані гроші приходили на рахунок Манафорта, відкритий в Wachovia Bank в штаті Вірджинія, а сама транзакція здійснювалася в американських доларах, на розслідування цієї афери поширюється юрисдикція ФБР США", – зазначає Лещенко.

Нагадаємо, колишній голова виборчого штабу кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа Пол Манафорт стверджує, що "чорна бухгалтерія" Партії регіонів є сфальсифікованим документом.

Утім раніше видання The New York Times повідомляло, що екс-радник Віктора Януковича Пол Манафорт міг отримати 12,7 мільйона доларів протягом 2007-2012 років з прихованої каси "Партії регіонів". Водночас Манафорт заперечив отримання будь-яких грошей.

Залиште свій коментар