Парубій і лідери фракцій обговорили в Парижі реформу Верховної Ради

Співрозмовниками українських депутатів були європейські політики.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій і лідери парламентських груп і фракцій відвідали Францію та провели зустріч із європейськими колегами, темою котрої була реформа українського парламенту. Ключовими моментами змін називають статус опозиції, принцип розподілу посад у парламенті та новий формат звіту уряду перед депутатами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

В останній момент брати участь у заході відмовилися лише представники "Опозиційного блоку". Однак і між тими, хто приїхав, єдиної позиції немає. Натомість керівник ВР мав надію, що компроміс таки вдасться знайти. Дискусії вирішили проводити в закритому режимі – пресу на місце зустрічі не пропустили.

ВідеоУкраїнські депутати вирушили в Париж, аби обговорити чотири пункти парламентської реформи

Як стало відомо, загалом у так званій дорожній карті реформи налічується 52 пункти. З них лише два стали каменем спотикання. Основна проблема – принцип розподілу комітетів між коаліцією та опозицією. Під час дебатів до місця їх проведення навіть викликали швидку – можливо, комусь із учасників розмови стало зле. Спікер Парубій у підсумку констатував, що попри різні погляду на економіку та політику, українські депутати зійшлися на тому, що питання безпеки зараз є ключовим і під час війни слід об'єднувати зусилля.

Кінцеві рішення депутати прийматимуть вже після обговорення побаченого і почутого у Франції у своїх фракціях. Колишній очільник Європарламенту Пет Кокс, куратор цієї реформи, зустріч не коментував. Решта членів української делегації захід покинула через інший вихід – там де на них журналісти не полювали.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: