Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парубій назвав дати, в які Рада може змінити назви двох областей України

Йдеться про перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

Верховна Рада України може розглянути питання про зміну назв Дніпропетровської та Кіровоградської областей цього листопада. Як повідомляє УНІАН, про це заявив спікер українського парламенту Андрій Парубій.

На його думку, говорити про це народні обранці можуть на пленарному тижні від 6 до 9 листопада або на пленарному тижні від 20 до 23 листопада. Консультації з цього питання, за словами Парубія, перебувають на фінішній прямій.

Два роки тому Верховна Рада перейменувала обласні центри: Дніпропетровськ у Дніпро, а Кіровоград у Кропивницький. Зміну назв областей було відкладено через те, що ці назви закріплені в статті 133 Конституції України. Відповідно до проектів законів №8329 та №8380, Дніпропетровську область пропонується перейменувати на Січеславську, а Кіровоградську – на Кропивницьку.

ВідеоВР планує взятися за перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської областей

Останній акорд декомунізації - у четвер Верховна Рада планує розпочати розгляд питання про перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської областей. Назви цих обласних центрів змінили раніше. Але для завершення декомунізації потрібні зміни до Конституції. Бо в Основному законі закріплені назви - Кіровоградська та Дніпропетровська області. 

ВР планує взятися за перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської областей

Залиште свій коментар

Вибір редакції