Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парубій назвав польський закон про заборону  "бандерівської ідеології" ударом у спину Україні

За словами Парубія, Україна нікому не дозволить, щоб хтось міг вказувати їй, "як формувати нашу історичну пам'ять, як шанувати українських героїв".

Ухвалення Польщею закону про заборону "бандерівської ідеології" є ударом у спину Україні, на вигоду від нього отримають лише в Кремлі.

Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій в ефірі "Свобода слова" на одному із українських телеканалів, - пише Укрінформ.

«На моє глибоке переконання, цей закон є ударом у спину воюючій Україні. І без сумніву від нього не отримають вигоди ні в Варшаві, ні в Києві. І тільки в одному місці можуть отримати вигоду – в Кремлі, в Російській Федерації - від розпалювання ворожнечі. І я вважаю, що цей крок є недружнім", - заявив він, коментуючи ухвалення Польщею закону про заборону "бандерівської ідеології".

За словами Парубія, Україна нікому не дозволить, щоб хтось міг вказувати їй, "як формувати нашу історичну пам'ять, як шанувати українських героїв".

Фотогалерея У Польщі пліч-о-пліч мітингували прихильники і противники "антибандерівського закону" (4 фото)

"І особливо прикро, що цей закон прийняли в той час, коли Україна і українці своїми грудьми на передовій на сході України захищають весь вільний світ, в тому числі Польщу і поляків, від російської агресії, від російської навали, як це вже було неодноразово в українській історії", - наголосив спікер Верховної Ради.

Він також повідомив, що відразу після прийняття у Польщі цього закону він дав доручення комітету Ради у закордонних справах провести спільне засідання за участю представників усіх фракцій, а також від МЗС, щоб напрацювали спільну заяву з цього приводу.

"І в якості постанови я її запропоную на голосування однією з перших. В цій заяві будуть наші загальні оцінки, загальні судження, буде і заклик не підписувати цей законопроект", - зазначив Парубій.

ВідеоВР голосуватиме за постанову, якою відповість на так званий "антибандерівський закон"

Постанову розглянуть у вівторок. Які саме формулювання там будуть - наразі невідомо. Комітет із закордонних справ провів консультації, зокрема й з державами-партнерами, щодо тексту постанови.

ВР голосуватиме за постанову, якою відповість на так званий "антибандерівський закон"

Нагадаємо, закон передбачає штраф або навіть ув'язнення за ствердження, що поляки були причетні до Голокосту, а також за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків у Другій світовій. Щоби підписати або ветувати документ у польського президента залишилось 17 днів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції