Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парубій озвучив найдискусійніші положення законопроекту про Антикорупційний суд

Серед найбільш дискусійних положень законопроекту -  вимоги до кандидатів у судді і юрисдикцію суду.

Положення законопроекту про Вищий антикорупційний суд щодо повноважень Громадської ради міжнародних експертів викличуть найбільше дискусій у Верховній Раді.

Про це в ефірі одного із українських телеканалів заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій, - пише Інтерфакс.

"Найголовніша дискусія буде по компетенції Громадської ради міжнародних експертів. Дискусія про те, що міжнародні партнери рекомендують, щоб Громадська рада міжнародних експертів могла під час розгляду давати свою оцінку щодо того чи іншого кандидата", – зауважив Парубій.

"Другий момент – щоб Вища кваліфікаційні комісія суддів брала на розгляд лише тих кандидатів, які пройшли попереднє обговорення Громадської ради і відповідно вже їх подавала на остаточне затвердження", – відзначив політик.

Також серед найбільш дискусійних положень законопроекту - вимоги до кандидатів у судді і юрисдикцію суду.

"Третій момент полягає в тому, що міжнародні партнери наполягають, щоб юрисдикція Антикорупційного суду відповідала юрисдикції САП і НАБУ. З цього приводу, очевидно, буде окрема дискусія", – додав він.

Також спікер припустив, що парламентарії на етапі голосування в першому читанні за законопроект можуть врахувати деякі пропозиції і прийняти поправки.

ВідеоУкраїна має рухатись у напрямку створення Антикорупційного суду – Посол США в Україні

Сполучені Штати готові підтримувати Україну і надалі і не припинять своєї підтримки, але наполягають на посиленні антикорупційної роботи. На цьому в інтерв'ю програмі "Право на владу" наголосила посол США в Україні Марі Йованович.

Україна має рухатись у напрямку створення Антикорупційного суду – Посол США в Україні

"Законопроектом не враховується мінімальна кількість суддів, яка має бути обрана для того, щоб суд запрацював. Я думаю, це ми без проблем зможемо врегулювати між першим і другим читанням, щоб продемонструвати і партнерам, і Україні нашу готовність до компромісів і конструктивної роботи», – резюмував Парубій.

Нагадаємо, 22 грудня 2017 року президент Петро Порошенко вніс до парламенту проект закону про Вищий антикорупційний суд. У МВФ заявили, що пункти цього документа суперечать зобов'язанням, які вона взяла на себе перед міжнародними партнерами. У відповідь на що Порошенко зазначив, що проект закону про Вищий антикорупційний суд розроблено відповідно до Конституції України та згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії. Також у Світовому банку важають, що ухвалення закону про Антикорупційний суд у редакції, запропонованій Порошенком, є неприпустимим.

Залиште свій коментар

Вибір редакції