Парубій переконує, що склад ЦВК має бути оновлений у найближчі місяці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він нагадав, що зараз 13 членів ЦВК уже припинили свої повноваження.

Питання оновлення Центральної виборчої комісії має бути вирішене у найближчі місяці.

Про це в ефірі програми на одному із українських телеканалів заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій, передає "Укрінформ".

"Я вважаю неможливим такий сценарій, щоб ЦВК не було переобраним. Я знаю, можливо, є певні політичні сили, які би хотіли, щоб лишилося старе ЦВК. Як голова парламенту, я не допущу, щоб вибори в Україні проходили під старим складом ЦВК", - додав Парубій.

"Це питання має бути вирішене чим швидше - якщо не в найближчий тиждень, то в найближчі тижні воно має бути вирішено і Центральна виборча комісія має бути оновлена. І в цій дискусії, яка, на жаль, дуже довго тривала, ми маємо поставити крапку", - наголосив він.

"Я впевнений, що парламент на цій сесії, в найближчий період, це зробить", - підкреслив спікер.

Парубій розповів про можливі сценарії завершення дискусії щодо оновлення складу ЦВК.

"Не приховую того, я рекомендував навіть піти таким шляхом, як припинення повноважень всього складу ЦВК. І тоді всі ці дискусії про 14 кандидатів і 13 місць знімаються. Вважаю, це може бути одна з форм і одна з дій у вирішенні цього питання. Є положення, яким дозволяється внести подання (його вносить президент) про припинення повноважень всього складу ЦВК.

ВідеоЧерез дії ЦВК під загрозою опинилися вибори до територіальних громад

Призначити вибори в територіальних громадах закликає ЦВК прем'єр-міністр. Голосування у сотнях громад мало відбутися наприкінці жовтня. За законом, рішення щодо виборів комісія мала б прийняти до 17 серпня. Натомість ЦВК 9 серпня звернулася за законодавчими роз'ясненнями до Парламентського комітету ВР. Нардепи нині - у відпустці, а без їхнього висновку ЦВК відмовилася призначати дату виборів до громад. 

Через дії ЦВК під загрозою опинилися вибори до територіальних громад

Коли це подання внесене і відбувається голосування в парламенті, призупиняються повноваження всіх членів ЦВК", - зауважив голова Верховної Ради.

Зараз 13 членів ЦВК уже припинили свої повноваження,двоє ще мають час від моменту обрання на виконання своїх повноважень.

"Вважаю, що може бути повне перезавантаження всього складу ЦВК - чи в такому сценарії, чи в такому, який був запропонований на фактично останньому тижні, коли БПП відкликав одну зі своїх кандидатур", - резюмував Парубій.

Нагадаємо, що ЦВК взяла у "заручники" мільйон українців. Вибори у громадах опинилися під загрозою зриву.

Залиште свій коментар

Вибір редакції