Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парубій підганяв нардепів, аби прискорити голосування за Антикорупційний суд

Законопроект пройшов перше читання, але до другого має бути значно доробленим.

Закон про Вищий антикорупційний суд, створення якого блокували кілька років, ухвалили у першому читанні, йдеться у ТСН.16:45.

У "режимі скоромовки" депутати обговорювали створення одного з найважливіших судів - антикорупційного, на лаві якого потенційно сидітимуть депутати, міністри, а можливо й президенти. Розгляд за скороченою процедурою означає, що доповідач має викласти свою думку по законопроекту за дві хвилини.

Зала кілька разів не підтримувала скорочену процедуру - вимагала дискусії. Але голова Верховної Ради із третьої спроби таки домігся швидкісного розгляду.

"Колеги, я вам скажу дуже просто - ми втратимо голоси за годину розгляду. Не робіть дурниць. Нам треба суд. Суд, а не ваші політичні ігрища", - наголосив Парубій.

Заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов ледь встиг розпочати основну доповідь, як мікрофон вже вимкнувся.

ВідеоПід тиском МВФ Верховна Рада ухвалила закон про антикорупційний суд

Закон про Вищий антикорупційний суд, створення якого блокували кілька років, ухвалили у першому читанні. Вдалося це під тиском міжнародних партнерів, зокрема МВФ, який відмовився виділяти черговий транш без боротьби України з корупцією.

Під тиском МВФ Верховна Рада ухвалила закон про антикорупційний суд

Спікер Парубій суворо стежить за регламентом і передає слово наступному доповідачу. Це тому, вважають опозиціонери, що обговорювати у президентському  законопроекті поки нічого: він не враховує зауваження ані  Венеційської комісії, ані міжнародних партнерів України.

"На жаль, базовий законопроект, який вніс Петро Порошенко, незалежності не забезпечує. А робить димову завісу, ніби такий суд є, а насправді Порошенко через належні йому по праву власності вищу кваліфкомісію, вищу раду правосуддя буде призначати вчергове лояльних до нього людей, щоб вони не помічали топ-корупцію", - стверджує депутат від "Батьківщини" Сергій Власенко.

Головне питання - хто і як призначатиме нових антикорупційних суддів. Міжнародні структури наполягають: право забракувати будь-яку кандидатуру повинна мати спеціальна експертна рада, яку сформують зокрема й за їхніми рекомендаціями. Довіри до українського суддівського самоврядування нема.

"Дуже важливо, щоб право вето було в наших міжнародних партнерів. Бо вища рада правосуддя не вміє казати ні топ-корупціонерам", - заявляє нардеп Єгор Соболєв.

Попри критику президентського законопроекту Рада майже одностайно підтримує його у першому читанні. До другого депутати обіцяють внести усі необхідні правки.

"Єдине, в чому вони не готові відступити, і про це неодноразово, наскільки я розумію, говорив президент на закритих нарадах, це щодо створення цієї експертної ради. Президент не готовий, щоб цей суд створювався незалежно від його команди", - зазначає депутат Мустафа Найєм.

Лідер президентської фракції Артур Герасимов на пряме запитання, чи підтримають вони залучення експертів, чіткої відповіді не дає.

"Ми маємо в цьому питанні не заходити в політизацію, і маємо дозволити людям вести професійну дискусію, щоб це був не процес, а результат", - відповідає Герасимов.

Цей закон у парламенті блокувався майже 2 роки. І лише на вимогу Міжнародного валютного фонду, який категорично не дає без нього грошей, зрушив із місця. Вплив його буде значний - усі гучні справи Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури спрямовуватимуть сюди. Тому напрацьовані десятиліттями схеми та лояльні судді більше не зможуть захистити корупціонерів у владі.

Після голосування протестувальники з наметового містечка під парламентом згорнули частину наметів. Усі обіцяють забрати, коли закон проголосують у цілому.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Вибір редакції