Парубій підписав закон про ТСК щодо імпічменту президента

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нині закон має підписати Володимир Зеленський.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав закон про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії ВР, в якому йдеться про процедуру імпічменту президента.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Twitter.

"Сьогодні підписав Закон України №1098 "Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України" і передав його на підпис Президенту України", - написав він.

Нагадаємо, у разі підписання президентом України закон буде сприяти створенню комісій, які формуватимуться з народних депутатів. Вони опікуватимуться контролем за проведенням резонансних розслідувань.

Спеціальна слідча комісія матиме право, зокрема заслуховувати президента і його захисника; витребовувати необхідні документи, матеріали та інші відомості, що стосуються розслідування, у державних органів, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових, службових осіб, керівників підприємств, установ та організацій, громадських об’єднань, засобів масової інформації та окремих громадян.

У разі ухвалення парламентом рішення про звинувачення президента спеціальна слідча комісія готує проект постанови про звернення до Конституційного суду України для одержання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент і до Верховного суду для одержання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується глава держави, містять ознаки державної зради або іншого злочину.

Зазначимо, 29 травня президент України Володимир Зеленський подав до парламенту законопроект про імпічмент.  Учора, 4 червня, народні депутати України не включили до порядку денного сесії Верховної Ради президентський законопроект про імпічмент. За проголосували тільки 110 нардепів з 226 необхідних. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції