Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парубій розповів про понад чотири тисячі правок до проекту Виборчого Кодексу

Профільний комітет ефективно попрацює над законопроектом до другого читання і надасть позитивні висновки стосовно його ухвалення.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій сподівається на ефективну роботу по підготовці проекту Виборчого Кодексу до другого читання, до якого наразі подано рекордну кількість пропозицій народних депутатів – 4400 поправок.

На цьому він наголосив в ефірі одного із українських телеканалів, - пише Укрінформ.

«Хочу про інформувати усіх присутніх, що станом на сьогодні подано 4 400 поправок. Нагадаю вам, що найдовший законопроект в історії українського парламенту не тільки цього скликання, а за 25 років – це зміни до процесуальних кодексів до судової реформи мали 3383 правки, Так що наш закон спільний досяг найвищого рівня дискусії», - зазначив Парубій.

При цьому він сподівається, що профільний комітет ефективно попрацює над законопроектом до другого читання і надасть позитивні висновки стосовно його ухвалення.

«Я сподіваюсь, що комітет з такою величезною кількістю правок зможе професійно провести дискусію і дати свій результат і, сподіватись, на його позитивне рішення.

Парубій нагадав, що проектом кодексу пропонується внести зміни до законів про вибори народних депутатів, президента та про місцеві вибори.

«Я вважаю, що можна викинути частину, яка передбачає певні зміни до закону про вибори президента, Їх можна забрати, вони не суттєві. Базова річ в цьому законі – це вибори у Верховну Раду України», - підкреслив голова ВР.

Нагадаємо, що 7 листопада 2017 року ВР ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до Ради, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.

“За” відповідний законопроект № 3112-1 проголосували 226 депутатів. Серед авторів законопроекту - Голова Верховної Ради та депутат Леонід Ємець.

Нагадаємо, що раніше Верховна Рада України під тиском і зі скрипом ухвалила новий Виборчий кодекс у першому читанні. Він об’єднав норми сімох чинних виборчих законів.

Найголовніша зміна – скасовується мажоритарна система, коли в окрузі могли вибрати тільки одного кандидата. Запроваджуються нарешті відкриті списки партій, а блоків уже не буде.

Залиште свій коментар

Вибір редакції