Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парубій скасував запрошення для ПАРЄ спостерігати за виборами до Ради

"Серед міжнародних спостерігачів не можуть бути представники країни-агресора", - пояснив голова ВР.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій скасував запрошення для ПАРЄ проводити спостереження за достроковими парламентськими виборами в Україні.

Про це повідомив глава української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій скасував запрошення для ПАРЄ здійснювати спостереження за достроковими парламентськими виборами в Україні.

Опубліковано Volodymyr Ariev Вівторок, 2 липня 2019 р.

Своєю чергою Парубій підтвердив, що підписав лист до президента Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліани Морі Паск'є про відкликання запрошення для міжнародних спостерігачів від ПАРЄ на позачергових парламентських виборах.

"Серед міжнародних спостерігачів не можуть бути представники країни-агресора – Росії, які будуть не спостерігачами, а агентами гібридної війни Путіна. Вплив Росії на українські вибори - будь-яким чином – не припустимий", - пояснив він.

Підписав лист до Президента Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліани Морі Паск’є про відкликання мого запрошення для...

Опубліковано Андрієм Парубієм Вівторок, 2 липня 2019 р.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

26 червня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, згідно з якою відновила повноваження Російської Федерації в повному обсязі. За резолюцію без санкцій проти Росії віддали 116 голосів, 52 - проти, 15 - утрималися. У резолюції йдеться, що РФ порушила принципи Ради Європи, однак обмежилися лише п'ятьма вимогами.

Україна пропонувала розширити цей список новими порушенням у анексованому Криму і на окупованому Донбасі, але правки були відхилені.

Відео Комітет ВР хоче анулювати запрошення для спостерігачів ПАРЄ на липневі вибори

Сім країн-членів ПАРЄ готують спільну резолюцію проти повернення російської делегації. Україну підтримують Польща, Грузія, Словаччина і три балтійські держави. Київ, на знак протесту, може ще й призупинити свою участь у сесії парламентської асамблеї. Принаймні до отримання висновків Венеціанської комісії щодо повноважень російських делегатів від Держдуми, обраної за участю мешканців окупованого Криму.    

Комітет ВР хоче анулювати запрошення для спостерігачів ПАРЄ на липневі вибори

Залиште свій коментар

Вибір редакції