Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Парубій уточнив, коли Рада розгляне законопроект про реінтеграцію Донбасу

Депутати підтримали включення проектів до порядку денного.

Верховна Рада розгляне законопроекти щодо реінтеграції Донбасу сьогодні, 5 жовтня, "після обіду".

Про це заявив голова ВР Андрій Парубій перед голосуванням за включення до порядку денного законопроектів від президента України Петра Порошенка щодо Донбасу та альтернативних до нього.

"Я прошу зараз, щоб ми проголосували два питання, які є в порядку денному, - лишень включення в порядок денний сесії. Це є вимога коаліції – щоб ми сьогодні проголосували за включення в порядок денний сесії, а після обіду розглянули", - наголосив він.

Раніше також Комітет Ради з нацбезпеки схвалив законопроект про реінтеграцію Донбасу. Комітет доручив підготувати поправки до законопроекту.

Нагадаємо, напередодні президентський законопроект щодо реінтеграції Донбасу було подано до парламенту. Зокрема, документом визначаються тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях. Проект закріплює пріоритетність виконання безпекових положень Мінських домовленостей. За фізичними та юридичними особами зберігається право власності та інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Законопроект визначає, що Україна не несе відповідальності за протиправні дії Росії як держави-агресора, її збройних сил, інших військових формувань та окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях. 

Трохи згодом до Ради Порошенко подав другий законопроект по Донбасу, який дозволить ввести миротворчу місію ООН та зберегти міжнародні санкції. Документ пропонує тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності Законом України "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", запровадити особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. 

При цьому в "Опозиційному блоці" законопроект розкритикували. Юрій Бойко назвав його таким, що буде відокремлювати Донбас від України. Також не підтримали законодавчу ініціативу представники Кремля. У терористичних "ЛНР" та "ДНР" заявили, що  "ухвалення цього законопроекту означає лише одне - Україна вибирає війну".

Своєю чергою Посольство США підтримало ініціативу про подовження дії особливого статусу окупованих територій. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції