Парубій вимкнув Вілкулу мікрофон через російську мову

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нардеп у відповідь покепкував з голови парламенту.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вимкнув мікрофон кандидату в президенти Олександру Вілкулу під час його виступу у Верховній Раді, коли той почав говорити російською мовою.

Інцидент стався під час обговорення законопроекту "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який Вілкул закликав не підтримувати.

"Прошу до державної мови повернутися, пане Вілкуле. Я попереджаю і прошу говорити державною мовою. Прошу вимкнути мікрофон", - сказав Парубій. 

Своєю чергою Вілкул погодився продовжити виступ українською, натомість вирішив потролити Парубія.

"Андрію Володимировичу, якщо ви вважаєте, що та мова, якою ви розмовляєте, це є українська, то ви дуже помиляєтесь", - заявив Вілкул.

У відповідь Парубій наголосив, що не допустить виступів недержавною мовою у парламенті.

"Мова, якою я розмовляю, розмовляли й мої діди, і мої прадіди, і батько, і матір, я нею виховувався з колискової. І взагалі, у Верховній Раді України я не допущу виступів недержавною мовою. Я на цьому не раз наголошував. Попереджаю ще раз: не допущу", - резюмував голова ВР.

Как бы власть не фальсифицировала выборы – мы победим. Народ не простит 5 лет издевательств. Я иду в президенты чтобы объединить и защитить наш выбор жить в мирной богатой стране.

Опубликовано Олександром Вілкулом Вторник, 19 марта 2019 г.

Нагадаємо, законопроект №5670-д внесла на розгляд група депутатів на чолі з головою парламентського комітету з питань культури і духовності Миколою Княжицьким ще 2017 року. Це одна із чотирьох ініціатив про мову, між якими 4 жовтня 2018 обирали члени парламенту і яка має прийти на зміну так званому "законові Ківалова-Колесніченка", який Конституційний суд України визнав неконституційним.

У Європейському Союзі наполягають, що "мовний законопроект" має відповідати міжнародним нормам та зобов’язанням України і радять спрямувати його до висновку Венеціанської комісії. Документ, на думку представників Євросоюзу, має відповідати конвенціям Ради Європи, учасником яких є українська сторона.

Водночас Рада Європи закликає українських нардепів відкласти розгляд мовного закону на післявиборчий період. На думку комісара РЄ, розгляд таких питань у передвиборчий час не сприяє ухваленню збалансованих рішень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції