ПАРЄ остаточно затвердила дату проведення термінових дебатів щодо українського закону про освіту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За відповідне рішення проголосували 100 членів ПАРЄ із 134 присутніх у залі.

Парламентська асамблея Ради Європи остаточно затвердила проведення вранці у четвер, 12 жовтня термінових дебатів щодо мовних положень сьомої статті закону «Про освіту» в Україні.

За відповідне рішення проголосували 100 членів ПАРЄ із 134 присутніх у залі, пише УНІАН.

Голосування відбулось в рамках осінньої сесії ПАРЄ, яка відбувається 9-13 жовтня у Страсбурзі.

Перед голосуванням головуючий на сесії в.о. президента ПАРЄ сер Роджер Гейл повідомив, що для затвердження рішення Бюро ПАРЄ необхідно не менше двох третин голосів від більшості присутніх членів ПАРЄ.

Голова постійної делегації України у ПАРЄ Володимир Ар`єв виступив проти прийняття цього рішення.

Раніше повідомлялося, що експерти Ради Європи позитивно оцінили закон про освіту в Україні, який розкритикували уряди деяких сусідніх держав. 

ВідеоПрезидент заявив, що новий закон про освіту забезпечує рівні можливості для всіх

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.  Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн.

Президент Молдови Ігор Додон сподівається, що Україна відмовиться від нового закону про освіту через порушення прав нацменшин. За його словами, новий Закон про освіту призведе до скасування системи освіти на рідній мові для етнокультурних меншин в Україні.

Згодом у Росії цей закон назвали "актом насильницької українізації, який грубо суперечить ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов або мов меншин". "Держдума" РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції