ПАРЄ в своїй резолюції офіційно визнала Росію стороною Мінських домовленостей щодо Донбасу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Москві також нагадали про утиски прав людей та повзучу анексію в Грузії.

У резолюції, яку 30 січня ухвалила Парламентська асамблея Ради Європи, Росію визнано "стороною Мінських домовленостей".

Документ стосується стану моніторингової процедури з критичними зауваженнями на адресу Росії, в якій, зокрема, ПАРЄ висловила стурбованість через антидемократичні процеси в РФ. Про це пише "Європейська правда".

У резолюції говориться про те, що Росія "посилює негативні тенденції щодо демократії, верховенства права та прав людини... зокрема, довільно використовує законодавство щодо протидії екстремізму для замовчування опозиції та критики від громадянського суспільства; погіршення свободи віросповідання в країні, як-то заборона Свідків Єгови; встановлює "кордони" та здійснює повзучу анексію грузинських регіонів Південної Осетії та Абхазії; здійснила незаконну анексію Криму та військову агресію на Сході України".

У документі зазначені вимоги до Росії:

  • повною мірою виконувати Мінські домовленості, стороною яких є Російська Федерація (виділена фраза була додана за пропозицією України, яку підтримала більшість);
  • припинити військове вторгнення та підтримку незаконних збройних формувань на сході України;
  • скасувати незаконну анексію Криму;
  • припинити та скасувати встановлення "кордону" та повзучої анексії грузинських регіонів Південна Осетія та Абхазія;
  • усунути будь-які юридичні перешкоди для безумовного виконання рішень Європейського суду з прав людини та беззастережно виконувати рішення Суду (Путін запропонував зміни до конституції, які дозволяють не виконувати рішення ЄСПЛ);
  • беззастережно та повно співпрацювати зі спільною слідчою групою та прокуратурою Нідерландів для притягнення до відповідальності осіб, відповідальних за збиття рейсу MH17 на Донбасі.

Росію обурив пункт про визнання її учасником Мінських домовленостей. Росіяни наполягали, що згадка про "Мінськ" неприпустима.

"Ми робимо все, що можемо, щоб допомогти, але ми не є учасником цієї угоди. Ми ж не сторона конфлікту", - зазначив російський депутат Микола Рижак.

Резолюцію затвердили більшістю голосів – 49 проти 17.

Нагадаємо, ПАРЄ очолив бельгієць, віцепрезидентом став депутат "Слуги народу"Віцеспікером ПАРЄ обрали заступника голови Держдуми РФ.

Відео У ПАРЄ більшість депутатів підтвердили повноваження російської делегації у повному обсязі

Мало не забули про анексію Криму і не наклали на Росію санкції - Парламентська асамблея Ради Європи відхилила пропозицію України та держав-союзниць обмежити повноваження російської делегації. За санкції виступило лише 44 депутати, тоді як майже вдвічі більше - 96 - вирішили підтвердити повноваження Москви у повному обсязі.  

У ПАРЄ більшість депутатів підтвердили повноваження російської делегації у повному обсязі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції