Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ПАРЄ закликала Росію звільнити Савченко та усіх полонених - резолюція

В резолюції також міститься заклик до країн-членів РЄ ввести санкції до осіб з так званого "списку Савченко".

Сьогодні, 21 квітня, Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій вказала на нелюдське поводження із захопленими в полон під час війни на Сході України та закликала всі сторони конфлікту звільнити полонених.

Як пише УНІАН, відповідна резолюція була проголосована у четвер в Страсбурзі під час сесійного засідання ПАРЄ, після обговорення доповіді "Занепокоєння гуманітарного характеру щодо людей, яких утримували під час війни в Україні". Автором доповіді  виступила депутат від Литви Нелліа Клейнберга.

Повідомляється, що "за" проголосували 65, проти – 0, утрималися - 3.

В резолюції зазначається, що з часу "військової операції в Луганській та Донецькій областях, сотні українських військовослужбовців та цивільних були захоплені в полон або викрадені". "Деякі з них потім були звільнені, але багато хто і до цього часу утримуються в нелюдських умовах в полоні, вони піддаються тортурам, приниженням, примусовій праці та іншим формам насильства. ПАРЄ глибоко занепокоєна кількістю повідомлень про нелюдське поводження, що принижує гідність захоплених осіб, які піддаються тортурам, жорстокому поводженню і сексуальному насильству. Крім того, є дані про те, що захоплені особи були страчені сепаратистськими силами", - йдеться у резолюції.

Відео У ПАРЄ сьогодні український день

Крім того, Асамблея занепокоєна щодо 13 українських в'язнів, затриманих, за повідомленнями, російською владою з порушення норм міжнародного права за сфабрикованими звинуваченнями. "Найбільш кричущим прикладом є випадок члена Парламентської асамблеї пані Савченко, яка була примусово доставлена в РФ і незаконно утримується під вартою з червня 2014 року, незважаючи на те, що на неї розповсюджується імунітет, що відповідає статті 40. Статуту Ради Європи, Генеральній угоді про привілеї та імунітет Ради Європи та Протоколу, стороною якого є і Росія", - констатують в ПАРЄ.

Крім того, Асамблея закликала російську владу "звільнити всіх українських ув'язнених, які утримуються в РФ і в незаконно анексованому Криму, провести розслідування та притягнути до відповідальності злочинців, винних у захопленні, примусовому зникненні, тортурам та політично мотивованих вбивствах українців та кримськотатарських активістів, використати свій вплив на сепаратистські групи і примусити їх звільнити всіх затриманих українців, негайно звільнити Савченко".

В резолюції також міститься заклик до країн-членів РЄ ввести санкції до осіб з так званого "списку Савченко".

Нагадаємо, що засуджена в Росії до 22 років колонії українка Надія Савченко розглядається як єдиний варіант обміну на затриманих російських спецназівців Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва, які в Україні визнані винними у вчиненні низки кримінальних злочинів. Їх засудили до 14 років з конфіскацією майна. Адвокати ГРУвців повідомили, що оскаржувати вирок не будуть.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції