ПАРЄ збирається знову "нагородити" російську делегацію санкціями – ЗМІ

Стверджується, що ініціативу підтримують вже п'ять країн.

У новому році до російської делегації в ПАРЄ можуть знову ввести санкції. Про це повідомляє DW з посиланням на свої джерела в секретаріаті Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Делегація Російської Федерації досі перебувала під санкціями ПАРЄ, введеними проти неї у квітні 2014 року через анексію Криму. Згідно з резолюцією, російські депутати були позбавлені права голосу в цій організації, а також права бути представленими в її керівних органах. Відтоді санкції відносно делегації з Росії двічі продовжувалися, а у відповідних резолюціях асамблея закликала Кремль повернути Крим, припинити військову агресію в Донбасі і вивести російські війська зі сходу України.

Відповідно до процедури, кожну січневу сесію повинні підтверджуватися повноваження делегатів. Якщо законність перебування в залі представників певної країни викликає у когось з присутніх заперечення, він повинен встати і заявити про це, пояснивши причини. При цьому його повинні підтримати щонайменше 30 депутатів з п'яти делегацій Парламентської асамблеї Ради Європи. За інформацією джерела DW в ПАРЄ, на січневій сесії ініціативу щодо оскарження повноважень російської делегації готові підтримати депутати зі Швеції, Литви, Естонії, Польщі та Великобританії.

Резолюцію щодо російського питання, швидше за все, буде готувати моніторинговий комітет ПАРЄ. Вона буде винесена на голосування асамблеї у четвер, 28 січня. Ухвалене рішення може підтвердити повноваження російської делегації, повністю їх скасувати або підтвердити з певними обмеженнями.

Як раніше повідомляв глава російської делегації Олексій Пушков, депутати Держдуми не будуть брати участь у сесії, якщо з них не знімуть санкції. Також російська делегація може взагалі не подавати лист на участь в ПАРЄ, тоді питання їхньої участі і санкцій проти розглядатися не буде.

На літній сесії ПАРЄ в резолюції про зниклих без вісті в ході конфлікту в Донбасі офіційно назвала Росію агресором, а Крим — окупованим.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: