Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Патріарх Філарет закликав українців мужньо протистояти "братовбивцям"

УПЦ КП обурена агресією РФ в Керченській протоці.

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет закликав український народ до згуртованості і мужньо протистояти Росії.

Про це йдеться у його зверненні, яке опубліковане у Facebook.

"Український народ може дати лише одну відповідь на цей напад - мужньо протистояти ворогу, ставши на захист рідного краю, на захист своєї державності та свободи", - наголосив він.

Патріарх нагадав про те, що понад 300 років українці жили в рабстві, підкорені імперією - і на власному досвіді пізнали всю гіркоту неволі. "Якраз у ці дні ми вшановуємо 85-ті роковини Голодомору-геноциду 1932-33 рр., головною передумовою до якого була саме втрата українським народом власної державності та поневолення нашого краю кремлівським агресором. Роблячи висновки з минулого. ми повинні бути далекоглядними і розуміти: від нашої готовності дати рішучу відсіч завойовнику залежить майбутнє для кожного куточка України, майбутнє наступних поколінь, майбутнє всього українського народу".

Філарет закликав політиків згуртуватися і припинити суперечки. "Адже якщо ворог зруйнує саму нашу державність - про які посади дбатимете, де будете керувати? Закликаю до єднання все українське суспільство, бо без перемоги не буде ані справжнього миру, ані добробуту, ані щасливого майбутнього для кожного з нас", - зазначив він.

Глава Київського патріархату звернувся до росіян і попросив "сховати меч свій і повернутися до свого дому". Він назвав їх "братовбивцями" і "новими каїнами": "Прийшли в наш дім, щоб проливати кров і поневолювали: отямтеся і припиніть чинити зло! Сховайте меч свій і поверніться до свого дому!"

"Ви не боїтеся ані закону людського, ані наслідків власних злочинів. Думаєте, що брехнею можна все приховати, а правом сильного - виправдати. Тож знайте і пам‘ятайте: Бог все бачить і кожному відплатить належне! "Зрозумійте ж, нерозумні люди! Коли ви прийдете до розуму? Той, Хто створив вухо, чи не почує? І той, Хто створив око, чи не побачить? Той, що врозумляє народи і дає людям розуміння, невже не покарає вас? ...Але Господь — захист мій, і Бог мій — твердиня надії моєї. Він поверне на них беззаконня їхні і злочинством їхнім погубить їх, знищить їх Господь Бог наш." (Псалом 93)."

Наразі у церквах УПЦ КП будуть відправлятися служби і читатимуться молитви за військових, які боронять кордони держави.

Нагадаємо, доля 23 українських моряків, серед яких є двоє тяжкопоранених, залишається невідомою. Напередодні поблизу Керченської протоки російські силовики нахабно пішли на таран, обстріляли і захопили три українські судна: "Яни Капу", "Нікополь" і "Бердянськ". Українські судна намагалися пройти Керченську протоку і потрапити на українську базу в акваторії Азовського моря. Але росіяни, попри усі міжнародні угоди, не дозволили цього зробити.

Через агресію Росії у Керченській протоці Збройні сили України приведено у повну бойову готовність. Рада національної безпеки й оборони, яка зібралася у Києві минулої ночі, запропонувала запровадити воєнний стан на 60 діб. Щоб це рішення набрало сили, його має підтримати Верховна Рада. Депутатів сьогодні скликають на позачергове засідання. Президент Петро Порошенко уже заявив, що запровадження воєнного стану не є оголошенням війни, не передбачатиме мобілізації чи обмеження конституційних прав та свобод.

ВідеоВсі військові сили Маріуполя приведені до повної бойової готовності

У зв'язку з агресією Росії в Чорному морі весь склад ВМС України підняли по тривозі, усі кораблі та судна виходять у море. Наразі Азовське море заблоковане не лише для українського, а й міжнародного судноплавства – цю ситуацію сьогодні розглядатимуть усі впливові міжнародні інституції. 

Всі військові сили Маріуполя приведені до повної бойової готовності

Залиште свій коментар

Вибір редакції