Пайєтт жорстко розкритикував ГПУ через зрив реформ і захист корупціонерів
На його переконання, після Революції гідності в Україні були незначні досягнення.
Пайєтт: Генеральна прокуратура повинна припинити підривати реформи / © УНІАН
Прокуратура повинна бути готовою карати олігархів та високопосадовців за корупційні дії. На цьому наголошує посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.
Дипломат відзначив важливість існування незалежної цілісної системи прокуратури в Україні. Про це він сказав на конференції Бізнес ради США-України та Київської школи економіки, повідомляє УНІАН.
"Це означає, що прокурори будуть займатися складними корупційними справами, що вони каратимуть або саджатимуть за грати навіть найбільш багатих та найвпливовіших осіб, коли закон вимагатиме цього", - пояснив Пайєтт.
Посилаючись на слова одного громадського активіста, він додав, що "справжньою мірою зобов'язань України у боротьбі з корупцією є число чиновників чинної влади, які ув'язнені за корупцію".
"Готовність влади переслідувати в кримінальному порядку усіх корумпованих високопосадовців та олігархів, незважаючи на їх приналежність до політичних партій або особисте багатство, є критичним показником налаштованості влади слідувати верховенству права", - зауважив Пайєтт.
На його переконання, після Революції гідності в Україні за цим показником були незначні досягнення.
"Як і судова система, прокуратура повинна трансформуватися в сучасний, політично незалежний та професійний інститут для боротьби з корупцією, дотримуватися верховенства права, захищати український уряд та народ", - сказав дипломат.
Крім того, Пайєтт заявив, що система української прокуратури повинна позбутися радянського спадку політичного контролю над корупцією, що дозволяє впливовим особам, в тому числі серед високопосадовців, уникнути відповідальності за зловживання становищем і порушення прав людини. "Така безкарність підриває принципи верховенства права й майбутнє місце України в європейському співтоваристві вільних, процвітаючих, демократичних держав", - сказав глава дипредставництва США.
Як зазначив посол, "Генеральна прокуратура повинна припинити підривати реформи, захищати корумпованих прокурорів у своїх рядах, таких як заарештовані в липні горезвісні "діамантові прокурори", а також припинити блокування кримінальних розслідувань хабарництва, змов і політичних угод.
Він запевнив, що "Сполучені Штати підтримують створення ефективної Генпрокуратури, якій українці можуть довірити захист своїх прав. Для цього нам потрібні чесні партнери, котрі прагнуть верховенства права".
Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що голова ГПУ Віктор Шокін категорично відмовився виконувати пункти Плану дій з візової лібералізації, які стосуються очолюваного ним відомства. Орган, через який МЗС і ГПУ готові спровокувати міжнародний скандал, наразі ще не створений, – це Спеціальна антикорупційна прокуратура. У Євросоюзі побоюються, що Шокін призначить туди не найкращих, а найбільш підконтрольних прокурорів.