ПЦУ звернулася до ООН та ОБСЄ через переслідування на окупованих територіях Криму і Донбасу

Дата публікації
Перегляди
1163
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ПЦУ звернулася до ООН та ОБСЄ через переслідування на окупованих територіях Криму і Донбасу

Фото: УНІАН

Синод нагадав про затримання архієпископа Климента.

Православна церква України (ПЦУ) звернулася до Організації об’єднаних націй (ООН), Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ), країн-гарантів "Мінського процесу",  Європейського Союзу та всіх демократичних країн через тиск та переслідування церкви в окупованих Криму та Донбасі.

Відповідну заяву оприлюднив Синод ПЦУ.

"Заявляючи про нібито "гоніння" щодо Московського Патріархату в Україні, російські церковні та державні діячі замовчують та ігнорують численні факти справжніх переслідувань, яких зазнають віруючі різних українських Церков і релігійних організацій, зокрема нашої Церкви, на окупованих Росією українських територіях Донбасу та в Криму", – йдеться у заяві.

У ПЦУ зазначають, що російські окупанти у Криму намагаються відібрати кафедральний храм святих Володимира і Ольги в Сімферополі та чинять тиск на громаду храму в Євпаторії. Також у церкві нагадали про нещодавнє затримання архієпископа Кримської єпархії ПЦУ Климента.

Окрім того, на окупованих бойовиками "ДНР" територіях Донеччини з 1 березня виникла загроза повної заборони діяльності громад і священнослужителів ПЦУ, повної конфіскації майна громад та депортації священиків з підконтрольної бойовикам території.

У зв'язку із цим ПЦУ звернулася до міжнародних інституцій із закликом "вплинути на тих, від кого на цих територіях залежить прийняття рішень, для того, щоби припинити ескалацію гонінь на нашу церкву".

Нагадаємо, у неділю, 3 березня, в окупованому Сімферополі поліція РФ затримала архієпископа Климента. Спочатку його звинуватили у тому, що він нібито обікрав свою ж церкву. При цьому дзвінок із повідомленням про "пограбування" церкви надійшов вже після того, як "правоохоронці" зупинили Климента і оглянули його речі. Згодом йому закидали лайку в публічному місці - на автовокзалі. Климент зазначив, що мав виїхати о 13 годині з центрального автовокзалу Сімферополя на суд над політв'язнем Павлом Грибом до Ростова-на-Дону. Там він мав намір причастити та сповідати українця.

Зрештою "правоохоронці" відпустили архієпископа Климента без складання протоколу.  

У Криму затримали архієпископа ПЦУ Климента

У Криму затримали архієпископа ПЦУ Климента

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1163
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація