"Перебудова" в уряді: чи можливі кадрові зміни в Кабміні та на які нові призначення слід чекати

Дата публікації
Перегляди
6429
"Перебудова" в уряді: чи можливі кадрові зміни в Кабміні та на які нові призначення слід чекати

УНІАН

Позачергове засідання Ради відбудеться 4 березня.

Кадрові зміни в уряді та силових структурах можливі. У найближчі дні монобільшість визначиться, які саме. У середу, 4 березня, на позачергове засідання до Верховної Ради запрошені президент, повний склад Уряду та керівники силових відомств. Чого можна очікувати – у сюжеті ТСН.19:30.

Вечір неділі, 1 березня, прем’єр-міністр Олексій Гончарук провів у компанії голови Офісу президента Андрія Єрмака у київському ресторані. До цього тиждень ширилася інформація, що в Офісі президента шукають Гончаруку заміну. Називали навіть прізвище імовірного наступника - Сергія Тігіпка, колишнього віцепремְ’єра та керівника виборчого штабу Віктора Януковича.

Вранці 2 березня Олексій Гончарук заявив, що у відставку він поки що не йде. "Я жодних заяв станом на цю хвилину не писав. Також багато знаю, чув. Очевидно, сьогодні у нас будуть з цього приводу консультації і з президентом і з парламентом. Станом на сьогодні я більше нічого коментувати не хочу", - заявив глава Кабміну.

Звільнити прем’єра без його згоди наразі не видається можливим. Уряд захищений від відставки річним імунітетом. Утім, у монобільшості не приховують, що невдоволені його діяльністю. Тому кадрові зміни можливі. "Є претензії до окремих міністрів. Ми їх будемо обговорювати. Викликані всі міністри, віцепрем’єри, прем’єр на засідання фракції. Президент, представники Офісу президента. Я так розумію, що планується їхня присутність. Ми будемо з кожним міністром обговорювати ефективність та виконання програми", - пояснив народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Качура.

Серед імовірних рішень – це  розділення кількох міністерств, які раніше об’єднали, економіки та сільського господарства, культури та спорту, ветеранів та окупованих територій. Також з'явиться нова посада віцепрем’єра, відповідального за економіку.

У "Слузі народу" визнають, що концепція тотально "нових обличч" виявилася небездоганною, а тому час їх розбавити старими і досвідченими. "Ми побачили її сильні і слабкі сторони. Зараз хочемо її підсилити. Не є зараз мета відмовитись від всіх нових і повернутися до всіх старих. Але завжди можна знайти баланс", - наголошує перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

Саме тому Тігіпко може з’явитися в уряді. Наразі цьому заважає лише закон про люстрацію, який забороняє чиновникам минулого обіймати високі посади. Втім, саме завтра Конституційний суд розглядатиме його законність.

Позачергове засідання парламенту, де заслухають уряд та силовиків, призначене на середу. Представникам інших фракцій не повідомляють, для чого їх збирають. У порядку денному написано лаконічно: "Про Кабінет міністрів".

"Таке враження, що почали шукати дорослих. Кого знайшли, того і знайшли. Погані чи добрі - це вже інша історія. Але судячи з того, хто проходив кастинг (мені не подобається слово "кастинг", але вони самі його вживають), то кастінг проходили дуже велика кількість дорослих. Вони намалювали собі нову рамку. Не нові обличчя, а люди з бекграундом", - каже голова фракції "Голос" Сергій Рахманін.

"Слуги народу" кажуть, що домовилися до консультацій із президентом жодного конкретного прізвища не називати. Остаточних рішень нагорі ще не ухвалили.

Кореспондентка ТСН Ольга Кошеленко.