Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Маленькі зелені чоловічки" та обстріляне авто. Порошенко розповів про події в Криму та на Донбасі 2014-го

На півострів політик їздив без охорони.

У ці хвилини в Оболонському суді Києва відбувається допит президента України Петра Порошенка в справі державної зради екс-глави держави і втікача Віктора Януковича. Перед допитом сторонам показали відео візиту Порошенка до Криму 28 лютого 2014 року, коли півострів заполонили "маленькі зелені чоловічки" (як назвав їх Порошенко), а згодом відбулася його анексія Росією.

Чотири роки тому до Криму Порошенко їздив як народний депутат України. Про це пише "Українська правда". Про перегляд цього відео (речового доказу) перед допитом президента клопотала сторона обвинувачення.

Прокурор зазначив, що на записі видно, що 28 лютого 2014 року Порошенко особисто прибув до Криму без охорони, щоб владнати конфлікт, який підбурювала тоді на півострові Росія.

На самому відео, яке знімав один з місцевих телеканалів, Порошенко російською мовою заявляє присутнім журналістам, що приїхав поговорити з депутатами Верховної Ради Криму і запропонувати їм проведення круглого столу з вирішення проблем півострова.

"Колеги, від наших з вами спільних зусиль залежить, чи буде в Криму мир. Я приїхав для того, щоб цей мир знайти. Сьогодні ми з вами повинні знайти цей компроміс", - сказав тоді політик.

За кадром журналіст зазначив, що тоді Порошенку так і не вдалося потрапити до депутатів. Зрештою він сів у таксі та поїхав.

Під час самого допиту Порошенко підтвердив усе те, що було на відео.

Першим запитанням прокурорів було про візит до Криму. За його словами, причина візиту - спроба проголошення незаконного референдуму в Криму.

Порошенко, щоб потрапити до Криму, був готовий до перешкоджання з боку військових РФ, але прилетів до аеропорту міста Сімферополь. Пригадав про сутичку, але невідомі, які йому перешкоджали вийти до журналістів, побоялись вийти під камери, бо приховували свої обличчя.

Порошенко пригадав пропозиції до кримської влади, щоб унеможливити поширення сепаратистських настроїв півостровом. Він домовився зустрітися з головою парламенту АРК Константиновим. Порошенко дістався до приміщення, що було за 300-400 метрів від кримського парламенту. У цей день парламент Криму не працював. Будівлю оточили російські військові і бійці "кримської самооборони". Їх координували російські офіцери. Президент зазначив, що парламент не ухвалював у той день жодних рішень. Тому було вирішено "застосувати засоби фізичного впливу".

Глава держави пригадав про погрози з боку провокаторів, але частина людей стала тоді на його захист. Він подякував тим людям, які його захистили. Також декілька міліціонерів не дали натовпу завдати ушкоджень. Порошенко повертався від стін парламенту на таксі на заплановану зустріч.

Порошенко після Криму переїхав до Східної України, де Росія розв'язала агресію. Він пригадав про свій візит до Луганська в квітні 2014 року. Тоді мала бути зустріч з викладачами та професорами національного університету. Тоді він вирішив відвідати державних кордон України. Зокрема, Ізварине. Машина Порошенка тоді була обстріляна. Під час зустрічі з людьми в Ізвариному були провокації людей, які перетнули кордон. Петро Порошенко подякував місцевій мешканці за те, що вимагала припинити провокації. Правоохоронці тоді, за словами президента, не реагували. Тоді вони нібито керувались вказівками з РФ.

Порошенко вважає, що всі протести в містах південних і східних регіонів України координувались із Росії. Він наполягає, що тодішня влада Криму не мала повноважень оголошувати про проведення референдуму. Поспішність дій щодо визначення дати "голосування" свідчить про вказівки з Москви.

За словами глави держави, Росія добре спланувала спецоперацію в Криму. Це і дії Кремля, і дії Ради федерацій, і Міноборони РФ.

Прокурор запитав про звернення президента Януковича до Путіна щодо введення військ на територію України. Його перебив адвокат Януковича і наполягав на незаконності. Суддя порадився і вирішив задовольнити клопотання сторони захисту.

Щодо причин окупації Криму Порошенко заявив, що РФ не мала права анексувати півострів, бо йдеться про порушення міжнародного права.

Порошенко не погодився з думкою захисту Януковича про те, що світ визнав окупацію Криму 2016 року. На його переконання, це було зроблено одразу 2014 року, коли були ухвалені відповідні резолюції ООН.

Після цього Порошенко підвищив тон, відповідаючи на те, що досі не всі усвідомлюють належність Криму та так званої громадянської війни. Він наполягає на одному: Крим належить Україні, а на Донбасі ведеться війна з Росією. Кремль порушив низку міжнародних юридичних норм.

Залиште свій коментар

Вибір редакції