Перед скаргою на розмову Трампа та Зеленського у США потай змінили вимоги до інформаторів – The Federalist

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За попередніми правилами таку скаргу мали б відхилити.

Розвідувальна спільнота США нібито потай скасувала одну з вимог до скарг інформаторів - згідно з нею інформація має бути отримана винятково з перших рук.

Про це пише вашингтонське видання The Federalist.

Стверджується, що нова форма подання заяви була завантажена на сайт директора Національної розвідки 24 вересня. Лише за кілька днів до публікації скарги розвідника на президента США Дональда Трампа через його розмову з президентом України Володимиром Зеленським.

Як зазначає видання, маркування на документі вказує, що зміни до форми внесли в серпні 2019 року, втім точна дата невідома. "Донос" на Трампа датований 12 серпня.

У скарзі розвідник не раз зазначає, що ґрунтувався на даних, отриманих від американських чиновників, хоч сам і не був свідком "більшості з описаних подій".

За попередніми правилами таку скаргу мали б відхилити.

Своєю чергою Трамп прокоментував матеріал, опублікований у The Federalist. "Вау, їх зловили! Припиніть полювання на відьом тепер", — написав він у твіттері.

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Відео Запис розмови Трампа і Зеленського намагались перемістити в інше місце зберігання

Шпигунська історія, що затьмарює серіали: донос на Дональда Трампа склав агент ЦРУ. Це призвело до запуску четвертої в історії Сполучених Штатів процедури імпічменту. Білий дім визнав, запис телефонної розмови Трампа і Зеленського дійсно намагалися перемістити в інше місце зберігання звідти, де зберігають інші розмови зі світовими лідерами. Саме ця розмова стала одним з пунктів обвинувачення у скарзі агента ЦРУ.

Запис розмови Трампа і Зеленського намагались перемістити в інше місце зберігання

Залиште свій коментар

Вибір редакції